Unikly domnělé obrázky z remaku Silent Hill 2

Jejich pravost stvrzují média a insideři. Má za nimi stát Bloober Team, hráčům se moc nelíbí

Zdroj: Konami
5. 9. 2022

Kauza Silent Hill žije od doby, kdy Hideo Kodžima pustil do světa P.T. Všechny věci, které se následně staly, sice přiměly hráče na chvíli přemýšlet tak, že žádný Silent Hill roky neuvidí, ale s narůstajícím tichem se zvedala i vlna spekulací a zaručených zpráv, že v Konami přeci jen něco chystají. Postupně se z toho ze všech náznaků vyprofilovaly hned tři projekty – pokračování série, epizodická hra a remake Silent Hillu 2, na kterém má pracovat polské studio Bloober Team. Nic z toho není potvrzeno, ale zejména na konto zmíněného remaku zaznělo už tolik věcí, že je možné začít si skládat poměrně jasnou mozaiku a nastavovat očekávání. Nově také na základě uniklých obrázků, které se v průběhu neděle objevily na sociálních sítích a strhly na sebe obrovskou míru pozornosti. Faktem ovšem je, že ne všichni je správně interpretují – tedy tak, jak se na ploše spekulací dá – a výsledek, pokud hra v Blooberu skutečně vzniká, by mohl vypadat jinak.

Za úniky podle všeho stojí uživatel Twitteru s přezdívkou alej135, na kterého ve svých tweetech odkazuje novinář Andrew Marno, spolupracující například s VGC. Byl to on, u koho příspěvky přežily, většina ostatních vzala za své, ať už z důvodu prostého smazání nebo zablokování celého účtu. Přesto prostředkem úniku nejsou obrázky v příliš vysokém rozlišení a je spíš nutné dovozovat a představovat si, jak by asi celá scéna vypadala zaostřená a se všemi detaily. Na prvním obrázku, který se rovněž dočkal své největší, ale stále velmi výrazně rozmazané verze, je vidět hlavní hrdina James Sunderland u stolu s poházenými věcmi a bohatě osázenou nástěnkou. Na druhém prochází chodbou, pravděpodobně v nemocnici, a na posledním už s kusem dřeva v ruce čelí nechvalně proslulé zdravotní sestřičce.

Dobře, když už unikly, řeknu následující. Jsou skutečné, ale ani trochu neodpovídají finálnímu produktu, říká Dusk Golem.

Na screenshoty si samozřejmě udělejte vlastní názor, skončit u nich ale nemůžeme. S přihlédnutím k tomu, jak ostře sledovaný Silent Hill v posledních týdnech a měsících je, ihned se proti sobě rozběhlo několik dalších diskuzí, v nichž dochází na upřesňování, ale také matení dalších fanoušků. V první řadě je nutné citovat renomovaného insidera a velkého fanouška série Silent Hill s přezdívkou Dusk Golem, který o remaku i dalších projektech vycházejících z této slavné série mluvil opakovaně. Nyní na portálu Resetera přidává ke screenshotům důležitý kontext a vysvětluje, že takhle hra ve finále nemusí vypadat. „Dobře, když už unikly, řeknu následující. Jsou skutečné, ale ani trochu neodpovídají finálnímu produktu. Jsou z interního dema od Blooberu předtím, než jim byl projekt schválen,“ uvádí Dusk Golem. Demo prý vznikalo bez jakéhokoliv rozpočtu a insider dodává, že ze všeho, co mohlo uniknout, tohle ani trochu neodpovídá hře, která nakonec v Blooberu vzniká. „Už dřív jsem mluvil o tom, že Konami v roce 2018 hledalo návrhy, a tohle byl jeden z těch, které dostaly zelenou. Ale berte to tak, jak to je – koncept, demoverze bez rozpočtu,“ uzavřel insider.

Reagoval tím zejména na první vlnu odporu, která se proti screenshotům třeba právě na portálu Resetera vyrojila. Diskutující i s odkazem na kvalitu posledních her od polských vývojářů mluvili o tom, že tohle není Silent Hill, přičemž vycházeli ze stejně rozmazaných obrázků, které můžete vidět výše. Ve stejné diskuzi nicméně zaznívaly i kritické poznámky ke kameře, která se zdá být umístěná podobně jako v novějších dílech série Resident Evil. Tedy přes rameno ovládané postavy, nikoliv výše nad ním, jak platilo v případě původního Silent Hillu 2. Ani to ale s odkazem na informace od Dusk Golema nemusí platit, takže zřejmě nemá smysl cokoliv hodnotit. Co si ale komentář zaslouží, je také uniklý slide z prezentace Sony, který rovněž začal v souvislosti se screenshoty kolovat po internetu. Ačkoliv se z něj můžeme dozvědět něco víc o nové hře – tedy například o přepracované umělé inteligenci či animacích, přepracovaných hádankách nebo dvou nových koncích – zmíněný novinář Andrew Marno pravost tohoto úniku vyvrací. Ve svém tweetu porovnává únik s jinými prezentacemi Sony a poukazuje například na odlišný font titulku, jinak zpracovanou tabulku, odlišné odrážky v textu nebo nálepku TAJNÉ, která svým designem neodpovídá těm, které Sony použila v minulosti. Opět se ale jedná o spekulace o nepodložených informacích, takže i tyto závěry berte s rezervou.

Přesto je vcelku bezpečné myslet si, že se kolem Silent Hillu, jmenovitě remaku druhého dílu, skutečně něco děje a blížící se vystoupení Konami na Tokyo Game Show by mohlo přinést kýžené oznámení. Pokud bychom se měli obrátit například na magazín VGC, jeho komentář se nese v pozitivním duchu a redaktor Jordan Middler zmiňuje, že má stejné informace jako Dusk Golem. To už je další důležitý zdroj, ke kterému můžeme přidat slova šéfredaktora Andyho Robinsona. Na konci minulého měsíce sám uváděl, že od několika lidí slyšel o odhalení Silent Hillu, které by mohlo přijít dřív, než sám naznačil ve svém článku, takže, kdo ví. Připomínáme, že Tokyo Game Show startuje už 15. září a Konami mluvilo otevřeně o tom, že na akci oznámí novou hru z populární série. Může to být Silent Hill, může to být Metal Gear, na výsledek si ale musíme ještě necelé dva týdny počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru