Unikly ceny nových Xboxů včetně designu Series S

Unikly ceny nových Xboxů včetně designu Series S

Konzole budou stát 299 a 499 dolarů. Microsoft už oficiálně potvrdil cenu Series S

Zdroj: Microsoft
8. 9. 2020

Update: Společnost Microsoft potvrdila ranní únik. Series S bude stát 299 dolarů. Brzy se máme dočkat dalších oficiálních podrobností. Cena v Evropě bude 299 eur, doplnila šéfka francouzské divize Xboxu Ina Gelbert. Ve Velké Británii se bude konzole prodávat za 250 liber.

Původní zpráva: Na internetu se objevily obrázky a video zachycující údajně konzoli Xbox Series S. Obvykle velmi dobře informovaný magazín Windows Central napsal, že pomalejší nový Xbox bude stát 299 dolarů, zatímco za výkonnější Series X si Microsoft řekne 499 dolarů. Obě konzole mají podle něj vstoupit na trh 10. listopadu. Cenu 499 dolarů za Series X nezávisle na Windows Central „potvrdil“ ze svého zdroje i magazín VGC. Očekává, že PS5 bude stát stejně, i když nás by na základě dřívějších náznaků nepřekvapila ani cena o 100 dolarů vyšší.

Series S má mít výkon 4 teraflopy a Series X 12 teraflopů. Microsoft prý velmi brzy oznámí speciální akci, na níž má všechny informace komunikovat oficiálně. Series X údajně cílí na rozlišení 4K a 60 fps, Series S na 1080p až 1440p a framerate vyšší než 30 fps. Zdá se, že Series S nebude mít Blu-ray mechaniku a bude spoléhat výhradně na digitálně distribuované hry.

Zatím se dosavadní spekulace potvrzují

Řada analytiků a insiderů už pravost informací potvrdila na internetu. Mezi nimi například Daniel Ahmad. Už dříve jsme psali, že magazín Video Games Chronicle uvedl, že někteří vývojáři již mají k dispozici speciální dev kity Series S, aby na něj mohli optimalizovat své hry. Má se za to, že autoři by měli podporovat oba nové systémy, které budou pochopitelně vzájemně kompatibilní. Spekulovalo se, že Series S má nabídnout nižší cenu, ale stále bude disponovat SSD úložištěm a omezeným ray tracingem.

PlayStation 5 na druhé straně s žádnou výkonnější, nebo naopak méně výkonnou variantou nepřichází. Alespoň zatím. Zákazníci budou mít na výběr jen mezi konzolí s optickou mechanikou a bez ní. Bude velmi zajímavé zjistit, zda a kdy Microsoft ceny potvrdí, a jak na ně následně zareaguje konkurenční Sony se svým PlayStationem 5.

 

Na únik vtipně zareagoval i oficiální účet Xboxu na Twitteru. Mnozí to berou jako potvrzení informací.

Nahlásit chybu v článku

24

Napsat komentář

Další články
Nahoru