Uniklo video z editoru postav v Elden Ringu

Vytvořit můžete krasavce i hnusáky. Hra před vydáním zároveň trhá rekordy na Steamu

Zdroj: FromSoftware
10. 1. 2022
Název hry: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 2. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Pokud jste byli součástí skupiny, která mohla na konci loňského roku vyzkoušet Elden Ring v technickém testu, narazili jste při prvotním výběru na připravené postavy od vývojářů, na nichž už nešlo nic zásadního měnit. Neznamená to ale, že by hra neměla mít propracovaný editor, který vývojáři zmiňovali také v sekci často kladených otázek a odpovědí u zmiňovaného testu, a jestli to už opravdu nemůžete vydržet, máme pro vás dobrou zprávu. Na YouTube totiž uniklo dlouhé, víc než 6minutové video, které zachycuje práci v editoru a bez ohledu na absenci drtivé většiny popisků demonstruje jeho možnosti.

Video se objevilo na kanále pojmenovaném ER-SA s necelými 2000 odběrateli. Popisek je vcelku přímočarý, neodhaluje ale, jak se k editoru autor videa dostal: „Konečně si můžete snadno vytvořit dobře vypadající postavu. Je to velký pokrok oproti předchozím editorům.“ A vskutku, ačkoliv si centrum pro výrobu vašeho hrdiny zachovává spartánskou estetiku předchozích her studia FromSoftware, možností je opravdu nepočítaně – od výběru rasy, přes základní atributy, až po malé detaily týkající se například podoby tváře. S přihlédnutím k tomu, že vývojáři chtějí vyprávět příběh o trochu konkrétněji, nežli tomu bylo například v sérii Dark Souls, možná budeme hrdinu sledovat častěji, takže se vyplatí investovat nějaký čas navíc. A garantujeme vám, že pokud chcete mít v příběhových předělech z Elden Ringu grotesku, editor vám rozhodně nebude stát v cestě.

Jak už bylo uvedeno výše, většina popisků buďto v uniklém buildu hry chybí, nebo je uploader rozmazal, bez ohledu na to ale lze z videa vyčíst, že lidé z FromSoftware nezapomněli ani na masochisty. Podobně jako v Dark Souls ani v Elden Ringu nechybí variace na třídu Deprived, tedy hrdinu vybaveného jen nejnutnějším kusem oblečení a kyjem, v tomto případě. Všechny atributy pak sedí na čisté 10 a veteráni soulslike her už určitě ví, co se od nich čeká. Připravte se proto na záznamy průchodů celou hrou jen v bederní roušce, resp. s kusem dřeva v ruce a můžete se začít vsázet, za jak dlouho po vydání se objeví.

Poslední střípek aktuálních informací, který se vztahuje k Elden Ringu, pak pochází ze Steamu, kde se japonské hře podařilo sesadit z trůnu Dying Light 2. Bavíme se o žebříčku, ve kterém dané hry soupeří v souvislosti s počtem zařazení do seznamů přání jednotlivých uživatelů, v němž zmiňovaný Dying Light 2 dominoval v průběhu celého uplynulého roku. V průběhu minulého týdne se ale na špici dostal právě Elden Ring, i když Steam neuvádí konkrétní počty. Tabulka je nicméně oficiální a můžete ji sledovat přímo v katalogu na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru