Cyberpunk 2077, CD Projekt, Unikl seznam možných DLC pro Cyberpunk 2077

Unikl seznam možných DLC pro Cyberpunk 2077

S největší pravděpodobností dorazí nové mise, vozidla, zbraně i režim new game plus

Zdroj: CD Projekt RED
19. 7. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Zástupci vedení společnosti CD Projekt na konci června uvedli, že začínají být spokojení se stabilitou a výkonem Cyberpunku 2077 a naznačili, že se během setrvalého opravování hry už začnou pozvolna soustředit také na nový obsah. Podobně jako v případě Zaklínače proto očekáváme nejen velká příběhová rozšíření, za které si budou muset zájemci zaplatit, ale také plejádu bezplatných DLC, která do hry přidají nové zbraně, mise a další drobnosti, kterých bychom se pravděpodobně dočkali dříve, kdyby nebylo vydání hry spojeno s tak velkými problémy. A zatímco březnový únik detailů o chystaných DLC z databáze Epic Games Storu CD Projekt popřel, nově získaná data přímo z herních souborů už vypadají poměrně věrohodně.

S informacemi se podělil uživatel Redditu s přezdívkou Saint-Pirate, který se daty Cyberpunku 2077 zabýval už před několika měsíci. Podle svých informací se dostal i k uniklému zdrojovému kódu a už dříve mluvil o velkých rozšířeních – pojmenovaných jako epizody – s tím, že první by se měla týkat oblasti Pacifica. Teď však Saint-Pirate v datech hry objevil dlouhý seznam sedmnácti DLC, včetně jejich souborových označení a domnívá se, že poukazují na veškerý plánovaný bezplatný obsah. Jen pro kontext, Zaklínač 3 obdržel takových DLC 16, takže by odpovídal i počet, pokud by vám číslo přišlo příliš vysoké. Odhadnout, co se pod jednotlivými zkratkami nachází, pak pomohla komunita a máme před sebou poměrně jasnou představu, čeho se v případě Cyberpunku 2077 s největší pravděpodobností dočkáme.

Zdroj: Reddit

Ke slovu by tedy měly přijít čtyři sady zbraní – swp, pwp, twp a bwp – odpovídající třídám Smart, Power, Tech a Blunt. Dále by měly Cyberpunk 2077 rozšířit pózy pro fotomód (jposes) a pravděpodobně i další úprava vzhledu vaší či jiné postavy v záběru (jlook). Nepochybně pak do hry přibudou nové mise, ať už na trhu v Kabuki (kab01), tak v Arroyu (arr06 a arr12), stejně jako v japonské čtvrti (jpn06). Jedno z DLC odráží ve svém názvu také značku automobilu Quartz (quartz), zmíněny jsou bundy coby nové oblečení (jackets) a nechybí ani možná úprava vlastního apartmánu, kterou vývojáři slibovali a nakonec na ní nedošlo (apart). Pokud jste hráli Cyberpunk 2077 v době, kdy na tom nebyla hra zrovna dobře, určitě jste také zaznamenali chyby v zrcadle, i toho se ale týká další rozšíření (mirror), takže možná i na tomto poli vývojáři provedou dostatek úprav, aby mohli přidat další pózy či základní možnosti interaktivního zrcadla.

Zbývající DLC odkazují na monstrum (monster), což může být nový boss, ale také možnost osedlat monster truck, třeba pro pohodlnější projížďky pouští. Nechybí také DLC, které by mělo přinést nové dokončovací pohyby jako v Zaklínači 3 (mfinish) a nakonec je zmíněn i režim new game plus (ngplus), po kterém hráči rovněž volali. Jinými slovy řečeno, otevřený charakter hry a bohužel i velká část obsahu, o které se mluvilo a do finální verze se nedostal, nahrávají vývojářům v tom, že mohou přidávat takřka cokoliv. Otázkou také je, zda má pořadí DLC nějakou váhu a zmiňovaný režim NG+ tak dorazí až téměř na konci období plánované podpory. Připomínáme také, že ačkoliv se seznam nachází přímo v datech hry, zůstává nepotvrzený a CD Projekt k němu neposkytl žádný komentář, na druhou stranu se nejedná o nic přelomového ani fantastického a vypsaná DLC se zdají být jako ta, kterých se v nadcházejících měsících a letech skutečně můžeme dočkat.

O to víc jsme ale zvědaví, jak si Cyberpunk 2077 povede, zda dokáže náladu kolem hry vylepšit plánovaný next-gen upgrade a jestli se nakonec podaří vývojářům z CD Projektu dostat s Cyberpunkem tam, kam původně zamýšleli.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru