Starfield, Bethesda Softworks, Unikl další obrázek z očekávaného Starfieldu od Bethesdy

Unikl další obrázek z očekávaného Starfieldu od Bethesdy

Fanoušci přinesli silné důkazy. Skládají obraz retrofuturistické hry o vesmírném kartografovi

Zdroj: ilustrační foto, John Berkey
10. 5. 2021
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

O hře Starfield od vývojářů z Bethesdy toho oficiálně nevíme mnoho, takže si můžeme klidně všechno v úvodu shrnout. Společně s šestým dílem The Elder Scrolls byla hra oznámena na E3 2018. Má jít po dlouhé době o úplně novou značku, na které se ještě bude nějakou dobu pracovat. Hráči se nicméně mohou těšit na nebezpečné cestování vesmírem za pomoci izotopu Helium-3 a hry by se měli dočkat před tím, ne se začne v konkrétní rovině mluvit o TES VI. To je vše, pomineme-li vyhýbavé odpovědi zástupců Bethesdy, v nichž pouze mluvili o tom, kterak hráči určitě docení úsilí vývojářů a pochopí, proč museli tak dlouho čekat. Za oponou oficiálních zpráv ale bují poměrně vášnivé debaty fanoušků, kteří jsou lační po každém úniku informací či obrázků a postupně doplňují mozaiku o další zajímavé detaily. Teď k nim přibyl nový obrázek – lépe řečeno skica některého z grafiků – z níž je možné vyčíst několik důkazů, že jde o autentický materiál ze Starfieldu, který navíc nepřímo potvrzuje pravost některých dříve objevených střípků.

Zdroj: Reddit

Skica, kterou vidíte výše, se před několika hodinami objevila na Redditu hry Starfield. Původní vlákno byste už nenašli, přesto zůstala informace zachována na Redditu /gamingleaksandrumors a autor příspěvku v rychlosti přidává kontext. Má se jednat o obrázek, který objevil uživatel s přezdívkou Taragoepie v archivu Bethesdy, což se ale prvnímu diskutujícímu příliš nezdálo a nechal příspěvek smazat. Ve skutečnosti se ale fanoušci poměrně rychle dopátrali k URL, která naznačuje, že by skica skutečně mohla pocházet od Bethesdy. Obrázek byl sice uložen na third party úložišti Contentful, adresářová struktura ale odpovídá zařazení veřejně dostupných obrázků od Bethesdy tak, jak je používá na svých stránkách. Podstatná je složka /rporu91m20dc/ do které spadají například obrázky z Deathloopu či Dooma, a fanoušci předpokládají, že tomu v případě nově objeveného obrázku nebude jinak. Co se týče názvu, jde o „starfield-breaker-background-image“, což potvrzuje nejen spojitost se zmiňovanou hrou, ale odpovídá i názvem „breaker“ obrázku na pozadí jiných stránek Bethesdy, například tomu, který lákal na E3 2019.

Hráči budou zastávat poměrně vysokou a neutrální funkci vesmírného průzkumníka, jenž se díky své profesi dostane k lidem a místům, která ostatní nebudou mít šanci navštívit.

Detektivní práce hráčů se pak samozřejmě netýkala pouze původu souboru, ale obrázku jako takovému. V pravém dolním rohu nelze přehlédnout motiv náramkových hodinek, na nichž se již poněkolikáté objevují symboly, které jsme mohli vidět na dříve uniklých obrázcích. Svým uspořádáním odpovídají hlavnímu hernímu rozhraní a vzájemně tak potvrzují, že minimálně v některé fázi vývoje měl HUD vypadat právě takto. Jeden z uživatelů Redditu s přezdívkou wooshthem si navíc všiml, že na hodinkách je malý nápis SNA, což má podle něj odkazovat na informace, které slyšel od někoho, kdo měl vidět další materiály ze Starfieldu.

Rozvíjí pak teorii o tom, že SNA znamená Starfield Navigation Agency, pod kterou bude pracovat i hlavní hrdina hry. „Vaše postava je katrograf, mapující tzv. starfieldy (pojmenování zmapovaných hvězd pro účely vesmírné navigace a kartografie),“ říká pak wooshthem. Domnívá se proto, že hráči budou zastávat poměrně vysokou a neutrální funkci vesmírného průzkumníka, jenž se díky své profesi dostane k lidem a místům, která ostatní nebudou mít šanci navštívit. Příběh by pak měl hrdinu zavléci do konfliktu, v rámci kterého si bude muset zvolit stranu, což má být hlavní část celého příběhu. Problém ovšem vidíme v tom, že se wooshthem opírá o anonymní zdroje a nejde o nikoho, koho bychom v souvislosti se Starfieldem či interními informacemi o hrách zmiňovali.

Zdroj: John Berkey

Vrátíme-li se ale k uniklé skice či dříve odhaleným obrázkům, celková stylizace působí přitažlivým retrofuturistickým dojmem. Nikoliv ale obligátními osmdesátými lety, nýbrž vědeckofantastickými představami ještě o několik let staršími. V další diskuzi na Redditu přirovnal uživatel AndreKHowson levou část nové skici k práci výtvarníka Johna Berkeyho a nutno přiznat, že určitou podobnost nelze nevidět. V porovnání se staršími malbami bývají díla z 60. či 70. let barevnější a s větším důrazem na zaoblené křivky, což odpovídá nejen hodinkám, ale právě i městu či vesmírné lodi, jejíž část lze na uniklém nákresu spatřit. Také studie malých lodí odpovídají a můžeme se skrze ně znovu vrátit k předchozím únikům. Starfieldu by to automaticky přihrálo velmi neotřelý styl a u mně osobně ještě zvýšilo očekávání. Stále ale jde o velmi křehce slepenou skládanku, kterou oficiálními zprávami může stmelit pouze Bethesda či její nový majitel Microsoft.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru