Resident Evil 3, Capcom, Unikl artwork z krabičky remaku Resident Evil 3

Unikl artwork z krabičky remaku Resident Evil 3

Oznámení je po sérii spekulací na spadnutí. Dočkat se máme na The Game Awards

3. 12. 2019
Název: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 3. 4. 2020

Pokud jste považovali blížící se oznámení předělávky třetího dílu série Resident Evil za jistou věc, můžete si s největší pravděpodobností začít blahopřát. Na úspěch předělávky druhého dílu se totiž bude snažit Capcom navázat, což v posledních týdnech a dnech naznačovaly nejrůznější spekulace i zaručené informace od herních insiderů. Až dnes se nám ale dostává do ruky hmatatelný důkaz, že se tak skutečně děje, když se na portálu Gamestat objevily artworky pro japonskou i celosvětovou verzi krabičky se hrou. Jednak nesou hrdý název Resident Evil 3 a jednak představují novou podobu dua hlavních hrdinů spolu s inovovaným vzhledem záporáka Nemesis.

Na konto zmiňovaného webu Gamestat je nutné říct, že operuje s údaji z API PlayStation Network, které následně využívá na základě pečlivě popsaných postupů pro odhad prodejů jednotlivých her i počtu jejich hráčů. Vedlejší funkcí portálu pak je výpis všech titulů a aktualizací, které se odehrají právě na PSN, bez ohledu na to, že ve veřejném výpisu přes webové rozhraní či obchod přímo na konzoli nejsou k dohledání. A vzhledem k tomu, že se artworky objevily hned v několika verzích s označením Resident Evil 3, Biohazard RE: 3 (japonská verze) i „Z Version“ a nepochází z nějakého diskuzního fóra, ale z webu, který si zakládá na transparentnosti svých postupů a zdrojů, je téměř jisté, že oznámení je opravdu na spadnutí. Ostatně, například redakce britského Eurogameru informuje o artworcích s poznámkou, že pravost už potvrdily jejich zdroje a přidávají také detaily o tom, že oznámení skutečně proběhne během předávání cen The Game Awards. Vedle traileru bychom se navíc měli dozvědět i datum vydání, stanovené na příští rok, o čem nakonec hovořil i insider s přezdívkou SpawnWave.

Pokud bychom se měli ještě na krátko zastavit u samotného obrázku, za pozornost určitě stojí již naznačená změna vzhledu všech hlavních aktérů. V tomto ohledu nebyl remake druhého dílu příliš odvážný a téměř všechny atributy Clair i Leona nechali vývojáři na svých místech. A zatímco v případě nové Jill se zdá, že Capcom pokračoval ve stejném duchu, Carlos je někdo… Někdo úplně jiný! Nemesis ale opět připomíná původního záporáka a i na bližším záběru z chystané verze s vyšším věkovým ratingem působí Nemesis věrně.

Teď už nezbývá než počkat na 13. prosince…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru