Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Únik informací o Red Dead Online slibuje battle royale

Únik informací o Red Dead Online slibuje battle royale

Kolik si ho zahraje hráčů a na co dalšího se můžete těšit?

27. 11. 2018
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Už se začínalo zdát, že vývojáři ze studia Rockstar nebudou schopní splnit slib, který dali hráčům ještě před vydáním Red Dead Redemption 2. A sice, že online nadstavba jejich hry bude zpřístupněna do konce listopadu. Nicméně během oslav Dne díkuvzdání začaly na povrch probublávat zkazky, kterak je spuštění betaverze na spadnutí a chvílemi to vypadalo, že se dočkáme už během uplynulého víkendu. Po oficiálním ujištění ze včerejšího dne ale víme, že postupné spouštění Red Dead Online začíná dnes, a jak to už ve světě videoher bývá, tajemství o obsahu už vývojáři nedokázali déle střežit. Právě o něm si tedy ve chvílích před spuštěním Red Dead Online budeme povídat a snad vás ani nepřekvapí, že i pro online část nešetřili vývojáři detaily a zajímavými nápady.

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Únik informací o Red Dead Online slibuje battle royale

Fáze spuštění Red Dead Online

27. 11. - Majitelé Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition
28. 11. - Všichni, kdo spustili hru v den vydání, tedy 26. října
29. 11. - Všichni, kdo spustili hru alespoň tři dny od vydání
30. 11. - Všichni ostatní

Informace, které se v noci ze včerejška na dnešek objevily, nejsou oficiální a nebudou, dokud je sami ve hře nebudeme moci ověřit. Přesto pochází z dat hry, do kterých se ponořili nenechaví fanoušci hry a zjistili celou plejádu věcí, o kterých jsme dosud nevěděli. Předně, Red Dead Online přijde s vlastním příběhem, respektive příběhovými misemi, v nichž se logicky mihnou známé postavy ze singleplayerové části i postavy zcela nové. Za ty, se kterými jste už mohli přijít do styku, můžeme jmenovat například Claye Daviese, zloděje koní, s nímž si Arthur Morgan užil své. Podle uniklých informací na twitterovém účtu illogical Mods to ale vypadá, že značnou část úkolů budete plnit pro člověka jménem Horley a podíváte se během toho do všech lokací, včetně starého dobrého Armadilla nebo moderního Saint Denis. Po vzoru základní hry se můžete těšit na nejrůznější krádeže, vyšetřování, asistování strážcům zákona a údajně i nutnost morálních rozhodování, která by měla do určité míry řídit to, jak v online části Red Dead Redemption 2 budete vystupovat.

Westernový battle royale se stává skutečností

Dalším bodem velkého leaku konkrétních informací je výčet herních módů, kterému kraluje mnoho měsíců probíraná battle royale složka. S největší pravděpodobností ponese označení Make It Count a postaví se v ní proti sobě 32 hráčů, což sice není v porovnání s jinými hrami tohoto žánru mnoho, ale pořád se bavíme pouze o jednom z několika módů a způsobů, jak si Red Dead Online užít. Co se týče pravidel, Make It Count zřejmě nepřijde s ničím novým – s omezenou výbavou a smršťující se zónou budete muset čelit snaze ostatních hráčů a zůstat jediným přeživším tuhého boje. Sympatické ovšem je, že vývojáři pro účely battle royale nebudou využívat celou mapu – na ni by se 32 hráčů potkalo jen stěží – ale zasadí souboj do několika lokací, zahrnující podle uniklých informací Strawberry, Stillwater, Creek a Tall Trees. Není přitom vyloučeno, že se počet lokací rozroste, a že mají vývojáři z čeho vybírat.

Jak už padlo před chvílí, battle royale samozřejmě nebude jediným módem, v tomhle ohledu už mnohé naznačuje variabilita GTA Online a v tomhle případě to nebude jiné. V Most Wanted je zajímavou variací na deathmatch s tím, že čím výš na žebříčku hodnocení zápasu budete, tím větší odměnu získá ten, kdo vás odpraví, což by mohlo vytvářet hodně zajímavé situace a přinášet zvraty v posledních vteřinách divokých přestřelek. Dalším variací na deathmatch je i Name Your Weapon, kde budou hráči rozdílně odměňováni na základě toho, jakou zbraň pro zabití nepřítele použijí, a pokud vám není po chuti sólo hra, dostane se samozřejmě i k týmové variantě deathmatche, která by měla být pojmenována zcela prozaicky Team Shootout.

Pro všechny multiplayerové módy platí, že si je bude moci v betaverzi zahrát maximálně 32 hráčů, číslo se může později měnit.

Už dopředu se nicméně spekulovalo nad tím, jak variabilní dokáže být svět Red Dead Redemption v porovnání s GTA, kde není nouze o rychlé dopravní prostředky, letadla a další propriety, které – alespoň prozatím – v RDR dostupné nejsou. A odpovídá na to poslední uniklý mód – Races. Tedy závody. Ať už na koni nebo s dostavníkem, budete moci závodit buďto klasicky na trati z bodu A do bodu B, objíždět závodní okruhy v regionech kolem Saint Denis nebo se vydat vstříc divoké jízdě přes větší vzdálenosti bez vytyčené trati jen s určeným cílem nebo dílčími checkpointy. Pro všechny multiplayerové módy by pak mělo platit, podobně jako v případě Make It Count, že si je bude moci zahrát maximálně 32 hráčů, vývojáři ale podle nedávného vyjádření slibují, že poté, až skončí období betatestu, může číslo růst.

Vše je ale nutné pečlivě otestovat, aby se neděly všechny ty zlé věci, které jsme museli vytrpět u hraní GTA Online. Je navíc prozíravé, že vývojáři nepustí během úterý ke hraní všechny hráče najednou – přednost dostanou vlastníci ultimátní edice, od zítřejšího dne si budou moci zahrát všichni, kdo spustili hru v den jejího vydání, tedy 26. října, ve čtvrtek dojde na ty, kdo spustili hru alespoň do tří dní od vydání a v pátek už bude Red Dead Online přístupný všem. Jestli to ale bude stačit ubrzdit očekávanou mánii, si nedovolujeme ani odhadovat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru