Uncharted je v USA 4. nejúspěšnějším herním filmem

Příjmy za první tři dny činí 44 milionů dolarů. Sony otevřeně mluví o nové sérii akčních hitů

Zdroj: Sony
22. 2. 2022
Název hry: Uncharted (film) Datum vydání: 10. 2. 2022
Uncharted (film)

Zatímco v Evropě si filmové Uncharted odbylo svou premiéru už před necelými dvěma týdny, do kin ve Spojených státech se mladý Nathan Drake v podání Toma Hollanda dostal až minulý pátek. Ve smyslu příjmů se ale snímku daří a se svými 44 miliony dolarů za první tři dny se s ohledem na tuto statistiku řadí na čtvrté místo žebříčku herních adaptací. Před Uncharted je Tomb Raider z roku 2001, který utržil za stejné období 47 milionů dolarů. Ještě výše je Detektiv Pikachu s 54 miliony dolarů a na místě prvním Sonic s 58 miliony dolarů.

Co se týče celosvětových čísel, Uncharted už utržilo téměř 140 milionů dolarů, což je povzbudivé zejména proto, že se rozpočet filmu zastavil na 120 milionech. Jinými slovy, snímek si už na sebe dokázal vydělat a jeho výkon v kinech analytici chválí. „Akční jízdy natočené podle her jsou považovány za velké filmy a čísla z tohoto víkendu jsou na dvojnásobku toho, co je pro tento žánr obvyklé,“ říká například David Gross z konzultační firmy Franchise Entertainment Research. I s přihlédnutím k výši zmiňovaného rozpočtu je podle Grosse nutné, aby film slavil úspěch celosvětově, což se mu daří a není tudíž vyloučeno, že se dočkáme naznačovaného pokračování.

Mluví o něm také ředitel labelu Sony Pictures Tom Rothman, který v e-mailu zaslaném zaměstnancům a zveřejněném magazínem Deadline gratuluje k velkému úspěchu. „S celosvětovými tržbami přes 100 milionů dolarů za jediný víkend a 90% pozitivním hodnocením diváků na Rotten Tomatoes vnímá společnost Uncharted jako novou úspěšnou sérii,“ říká Rothman a chválí zaměstnance, že dokázali tak efektivně pracovat i v době pandemie. Nezapomíná přitom i na ostatní divize Sony, bez kterých by filmové Uncharted nevzniklo, a to už jen z té podstaty, že jde o adaptaci videohry. „Chtěl bych poděkovat všem tvůrcům, skvělým hercům, štábu a zejména našim přátelům ze studií PlayStation a Sony Interactive Entertainment za jejich podporu,“ říká ředitel Sony Pictures.

Jeho slova o sérii pak lze brát poměrně vážně, vzhledem k potitulkové scéně, v níž dojde i k časovému posunu. Kdy se bude film točit, kdo do něj bude obsazen a na jaký termín bude případně naplánovaná premiéra, je však v tuto chvíli předčasné řešit.

# film # uncharted

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru