Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Ukrývají bunkry v Call of Duty: Warzone náznaky nové hry?

Ukrývají bunkry ve Warzone náznaky nové hry?

Fanoušci tu objevili zajímavé "artefakty" studené války. Spekuluje se o nových Black Ops

Zdroj: Activision
20. 5. 2020

S posledním updatem pro akci Call of Duty: Warzone lze konečně otevřít vrata do tajemných bunkrů, které už několik měsíců jitří zvědavost fanoušků. S pomocí speciální přístupové karty, jejíž význam byl až dosud nejasný, je možné dostat se dovnitř a získat nějakou speciální výbavu ze zdejších beden. Tím však záhada nekončí, protože bunkry pravděpodobně ukrývají další tajemství. Dost možná zavřené za dalšími uzamčenými dveřmi. A někteří fanoušci se domnívají, že se tu nachází i první indicie k novému dílu série Call of Duty, který bude nepochybně co nevidět oficiálně představen.

Studio Treyarch “shodou okolností” 18. května vydalo na svém kanálu nové video, které připomíná 10 let od představení prvního dílu Black Ops. A povedený klip rekapitulující příběh hry sám o sobě vyvolává několik otázek. Představují tajuplná čísla tak důležitá pro příběh Black Ops jen nostalgickou vzpomínku, anebo se za nimi ukrývá nějaká nová šifra? Na tomto místě je třeba připomenout, že se na základě opakovaných úniků čile už několik měsíců spekuluje o tom, že nový díl Call of Duty by měl navázat právě na první Black Ops, ať už půjde o reboot značky, jak se soudilo původně, anebo jiný příběh zasazený do období studené války, což tvrdí poslední úniky.

Další fanoušek zase vypátral přímo v souborech hry model letadla U-2, který připomíná stejnojmenný skutečný špionážní stroj.

Zatímco některé bunkry hráče pustí dovnitř, ten s číslem 11 zůstal zapečetěný i po posledním updatu. Šikovná komunita si ale jako obvykle poradila. S pomocí dronu se fanouškům povedlo do uzamčeného komplexu díky chybě alespoň nakouknout a zjistili, že je mnohem větší než ty ostatní a nachází se tu spousta potenciálně zajímavé výbavy. Ale i něco navíc, co ostatní bunkry nemají. Zdá se, že se uvnitř nalézá jaderná hlavice. Další fanoušek zase vypátral přímo v souborech hry model letadla U-2, který připomíná stejnojmenný skutečný špionážní stroj. A to je je teprve nápadná novinka, i když podoba se zcela neshoduje.

Jak možná víte, výzvědné letadlo U-2 od společnosti Lockheed Corporation, respektive její divize Skunk Works, bylo vyvinuto v padesátých letech a stalo se jedním z nejvýraznějších symbolů studené války. Američané s jeho pomocí létali nad Sovětským svazem a mimo dosah protiletadlové obrany pořizovali snímky nepřátelského území. Přísně utajovaný projekt vešel ve známost nechvalně proslulým incidentem, kdy Sověti sestřelili letoun U-2 pilotovaný Francisem Gary Powersem 1. května 1960. Pilota zajali a získali i trosky “neexistujícího” letounu. Příběh můžete znát například díky filmu Most špiónů režiséra Stevena Spielberga z roku 2015.

Důležitá stopa je to i proto, že v prvních Black Ops se objevil nástupce U-2 – ikona studené války SR-71 Blackbird. Ten byl taktéž vyvinut společností Lockheed a divizí Skunk Works, vůbec poprvé úspěšně využíval technologii stealth, létal rychleji a výš než ostatní letadla a v mnoha směrech předběhl svou dobu.

Z našeho pohledu je důležité, letoun z období studené války nejspíš nemá ve Warzone co dělat. A můžeme tak spekulovat, že poslouží k nějakému in-game eventu, který bude spojen s odhalením a představím nového dílu Call of Duty.

Součástí poznámek k poslednímu updatu je navíc následující tajuplná zpráva:

“Number station <redacted> is Protocol Yellow. Activate <redacted> system. <redacted> is inbound. Awaiting correct authorization.”

Souvisí skutečně čísla z Black Ops s tím, co se aktuálně děje ve Warzone? Odpověď se snad brzy dozvíme.

Update: Leaker Okami na Twitteru napsal, že nové Call of Duty bude mít podtitul Black Ops Cold War a tuto informaci měly britskému magazínu Eurogamer potvrdit i jeho vlastní zdroj. Oznámení je zřejmě na spadnutí.

Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Na novém Call of Duty mají pracovat hned tři studia

Co víme o novém Call of Duty

Kvůli sporům původních autorů ze studií Sledgehammer Games (Call of Duty: WWII z roku 2017) a Raven Software se vedení projektu nakonec musel údajně znovu chopit Treyarch. O tok dřív, než na něj byla řada. Hra prý neponese nakonec podtitul Black Ops, ale Vietnam. Bez ohledu na název je však s Black Ops prý propojena tématicky i známými postavami. Vrátit se mohou Alex Mason, Frank Woods i Viktor Reznov. Podíváme se údajně nejen do Vietnamu, ale také na další místa, která jsme navštívili před 10 lety v prvních Black Ops. Spekulovalo se o tom, že akce má být ještě syrovější a na konflikt prý nahlédneme z více stran.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru