Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Ukázky Death Stranding vysvětlují propojení dvou světů

Ukázky Death Stranding vysvětlují propojení dvou světů

Nemluvňata jsou ve hře nástrojem, mají omezenou životnost a citová pouta jsou nežádoucí

19. 8. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Po pěti letech se slavný videoherní designér Hideo Kodžima vydal do Kolína na Gamescom a tam představil dvojici ukázek blíže představujících mechaniky fungování světa Death Stranding a k tomu také krátkou ukázku přímo z hraní hry. V té se dodatečně mihne jedna nově představená postava.

Moderátor Geoff Keighley se zřejmě rozhodl držet se hesla to nejlepší nakonec a fanouškům japonské videoherní superstar nachystal na závěr svého úvodního večera Gamescomu překvapivě velkou porci obsahu a drobných náznaků příběhu z chystaného Death Stranding. Prvně Kodžima za svůj tým Kojima Productions představil trailer Mama, ve kterém se Sam setkává s postavou hranou herečkou Margaret Qualley. Tu můžete aktuálně vidět v našich kinech například v posledním Tarantinově snímku Tenkrát v Hollywoodu. Postava jednoduše pojmenovaná Mama je uvězněna v jediné místnosti z důvodu propojení s vlastní dcerou. Ta však již zjevně není mezi živými a nachází se na druhé straně. Není tedy divu, že se právě tohoto dítěte Sam zprvu obává. Strach ale není na místě, neboť toto nemluvně se propojuje pouze se svojí matkou.

Co to znamená, o tom již vypráví Deadman v ukázce druhé. V té přinese panikařící Sam ztmavenou nádobu s dítětem přezdívaným BB (neboli Bridge Baby) a dožaduje se pomoci. Stav nemluvněte je způsoben stresem, což může být způsobeno například zraněním v boji, či pádem z výšky. Důsledkem může být to, že dítě může následovat svoji matku. Ovšem ta se nalézá částečně na druhé straně, takže konečný stav si můžeme jistě všichni hravě domyslet. Samovo aktuální BB je každopádně zachráněno a náš protagonista z toho má radost, nicméně Deadman si přesto neodpustí poznámku a varuje Sama před citovým poutem. Tato nemluvňata jsou totiž údajně pouhým nástrojem pro vysledování rizika číhajícího na druhé straně. A jako takové mají omezenou životnost a nikdo negarantuje, že vydrží déle než rok. To je dáno procesem vzniku, během kterého jsou tyto děti násilím odejmuté od matek.

A pokud jste teď snad dostali pocit, že už tomu všemu začínáte rozumět, tak se můžete směle podívat na záběry z hraní, které vás opět vrátí do starých kolejí. Je toho zkrátka ještě hodně, co o Death Stranding nevíme. V gameplay záběrech například vidíme Sama Bridgese vykonávajícího zprvu poměrně běžné činnosti. Pro blaho hlavní postavy bude zapotřebí mimo jiné patrně i hlídat odpočinek a vykonávání potřeby. A právě to druhé Kodžima na pódiu popsal jako poměrně zásadní prvek hratelnosti. Mimo jiné díky močení mohou v krajině hry dokonce i vyrůst houby a v určitých chvílích se z přebytečných tělních tekutin může stát i zbraň. Veřejné vyprazdňování ale možné nebude a stejně tak si i Sam pohlídá soukromí před samotným hráčem a z ukázky lze vypozorovat to, že hrdina bude ve svých intimních chvílích ke hráči vždy otočen zády.

Další část ukázky ukazuje funkci Samova skeneru prozkoumávajícího krajinu a způsob, jakým plní úkoly a dodává zboží těm, kteří jej vyhledávají. A mezi zboží poptávající postavy budou patřit mimo jiné i známí a blízcí slavného vývojáře. V této ukázce tak lze na konci spatřit samotného Geoffa Keighleyho, který je dle Kodžimy jedním z takzvaných prepperů a na katastrofickou událost předcházející ději hry byl připraven. Keighleyho postavu ale namlouvá někdo jiný a její jméno je Ludens Fan, což je odkaz na maskota týmu Kojima Productions.

Fanoušek maskota každopádně postavu Sama v ukázce vykolejí natolik, až z toho spadne ze skály, čím se obloukem zpět vracíme k tomu, jak lze BB znepokojit a ohrozit. Následují uklidňující pohyby s nádobkou s dítětem a zvuky ukolébavky. Toto zkrátka nebude nic normálního a snad se až zdá, že čím více bizarností Kodžima odhalí, tím více si své publikum získává. Lépe to ale pochopíme už 8. listopadu, kdy Death Stranding dorazí na PlayStation 4.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru