UBOAT, PlayWay, UBOAT zkříží simulátor ponorky a Fallout Shelter

UBOAT zkříží simulátor ponorky a Fallout Shelter

Coby německý kapitán se musíte starat o posádku. Autoři se inspirovali filmem Das Boot

11. 3. 2019
Název: UBOAT Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , ,

Hry s ponorkami byly v osmdesátých a devadesátých letech poměrně dost populární, což možná souviselo i s tím, že tyto simulátory bylo možné poměrně realisticky pojmout i s omezeným výkonem tehdejšího hardwaru. V poslední době se ale netěší zdaleka takové oblibě a tento sub-žánr víceméně patří mezi ohrožené druhy. Pokud se vám však přeci jen stýská po tlumených ozvěnách z hlubin, máme pro vás tip na hru, která by se vám mohla líbit. Tým Deep Water Studio pracuje na ponorkovém simulátoru UBOAT pro PC a Mac, ale kromě jiných podobných her se inspiroval netradičně i hitem Fallout Shelter nebo titulem This War of Mine.

Novinka nás vezme do druhé světové války a samotní autoři ji popisují jako survival sandbox, v němž se staráte o svou posádku složenou z německých námořníků. Jak sami vývojáři říkají, ponorka je jejich domovem, ale může se kdykoli stát jejich hrobem. Vy řídíte posádku a posádka řídí plavidlo. Ponorku tedy ovládáte nepřímo, i když si prý budeme moci vyzkoušet jednotlivé činnosti. Je potřeba dbát na fyzické i psychické zdraví vašich lidí, přičemž nesmíte dopustit, aby námořníci trpěli hlady, únavou anebo upadala jejich kuráž. Jestliže jsou příliš traumatizovaní, může se u nich projevit nějaká skrytá slabina. Podobně jako v sérii XCOM může dotyčný propadnout panice a šílenství, ale tady dokonce i alkoholu. Může se z něj také vyklubat zbabělec nebo dokonce špión.

Autoři slibují, že každý námořník bude mít vlastní podobu, příběh, osobnost, schopnosti i slabiny.

Velitelství válečného námořnictva vás pověřuje misemi, které vás provedou druhou světovou válkou. V průběhu hry se podíváte do nových míst, budete svou ponorku vylepšovat v docích, ale také čelit stále silnějším nepřátelům. Jejich lodě budou opatřeny časem radary a spojencům se podaří rozluštit šifrovací kód Enigma. Autoři dále slibují, že každý námořník bude mít vlastní podobu, příběh, osobnost, schopnosti i slabiny. K jejich náladě mají přispívat i takové “maličkosti” jako třeba fronta na toaletu.

Jak je vám už určitě jasné, schopnost zvládnout posádku bude ve hře stejně důležitá jako válečné dovednosti. Navzdory srovnání s Fallout Shelter ale titul nemá simulaci nijak trivializovat nebo zjednodušovat. Hra má být naopak velice realistická. Důrazem na lidskou stránku a management posádky se titul inspiroval kromě zmíněných her také proslulým německým filmem Ponorka (Das Boot) z roku 1981. Zajímavé přitom je, že hru o německé ponorce a námořnících vytváří polští vývojáři.

Ti se svým projektem uspěli už v roce 2016 na Kickstarteru. O rok později pak měla hra původně vyjít. Loni na podzim se ti, kteří hru finančně podpořili, dočkali exkluzivní betaverze, která se průběžně vylepšuje. Stejně jako ve filmu Das Boot bude středobodem veškerého dění ponorka typu VII, jejíž interiér má být zpracován do nejmenších detailů. Můžete se údajně i dozvědět, jak některé zdejší přístroje fungují. Bez morálky a disciplíny vám ale nebude k ničemu sebelepší stroj. Zvlášť pokud se chcete domů vrátit s celou posádkou.

Autoři nechtějí přepisovat historii, dějiny změnit nemůžete. Ale můžete mírně pootočit jejich kormidlem. Němci válku prohrají, ale osud vaší ponorky a posádky máte jen ve svých rukou. Nikoho asi nepřekvapí, že s ohledem na prořídlou konkurenci chtějí vývojáři také posunout grafiku ponorkových her, protože možnosti jsou dnes zase o poznání velkorysejší než před lety. Šest backerů, kteří na hru přispěli velkorysou částkou 390 dolarů, se dokonce objeví přímo ve hře. Virtuální námořníci budou mít jejich obličeje.

UBOAT by měl dorazit do programu předběžného přístupu na Steamu už letos na jaře.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru