Ubisoft zvýší počet vývojářů Assassina na 2800 lidí

Ubisoft zvýší počet vývojářů Assassina na 2800 lidí

Mirage prý v půli října. Do března 2024 vyjde nějaká neoznámená hra. Jsou to Star Wars?

Zdroj: Ubisoft
17. 5. 2023

Informace o hospodaření společnosti Ubisoft jako obvykle přinesly řadu zajímavých informací také z pohledu normálního hráče. Začneme u série Assassin’s Creed. Francouzský gigant plánuje zvýšit počet lidí zapojených do vývoje této značky o 40 procent, prozradil šéf společnosti Yves Guillemot. To je opravdu velký skok. Finanční ředitel Frédérick Duguet upřesnil, že momentálně na Assassin’s Creedu pracuje asi 2 tisíce vývojářů z celkem 20 tisíc zaměstnanců Ubisoftu. V nadcházejících letech by se tento počet měl zvednout na 2800 lidí. Podle Guillemota toho společnost dosáhne tak, že přesune k sérii vývojáře z jiných značek.

Ve vývoji má teď Ubisoft minimálně šest her z této série, přičemž jako první dorazí na trh Mirage. Dalšími jsou Hexe, Red, Nexus, Jade a Invictus. Zdá se tak, že Ubisoft do značné míry hodně sází na jednu konkrétní kartu, i když má pochopitelně v portfoliu i další silné a úspěšné značky. Žádné ale nevěnuje tolik pozornosti a zdrojů jako právě assassinům. Při pohledu na aktuální čísla se není čemu divit. Valhalla zaznamenala podle Ubisoftu o 44 procent víc hráčů než Origins a o 19 procent víc než Odyssey.

Mirage v říjnu a Star Wars na dohled?

Když už padla zmínka o Mirage, aktuální neoficiální informace od spolehlivého leakera, který si říká j0nathan, tvrdí (via VGC), že Assassin’s Creed Mirage vyjde 12. října. Tento termín měl už Ubisoft stanovit interně. Mohl by se nicméně podle něj změnit, ale maximálně o pár týdnů, pokud by vydání kolidovalo s nějakou jinou dosud neoznámenou hrou. Nejpozději však podle j0nathana vyjde Mirage v listopadu. Interně byla hra odložena minimálně dvakrát. Původně měla vyjít koncem roku 2022 a pak začátkem letošního roku.

Ale Ubisoft má samozřejmě ve vývoji také další značky a další hry. Jen namátkou stojí za zmínku The Crew Motorfest, Avatar: Frontiers of Pandora, XDefiant, Rainbow Six Mobile nebo The Division Resurgence. To jsou mimochodem všechno hry, které by měly dorazit na trh do konce března 2024. Firma stále odkládá také bolavé projekty Skull and Bones či Beyond Good & Evil 2. V období do března 2024 by ale měla vyjít ještě jedna velká blíže neupřesněná hra, která na své oznámení zřejmě teprve čeká a mohli bychom se dočkat na akce Ubisoft Forward. Spekuluje se, že by mohlo jít o Star Wars od švédského studia Massive.

Ubisoft se také nechal slyšet, že jeho vývojáři experimentují s umělou inteligencí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru