Ubisoft zveřejnil seznam PS4 her, které nepůjdou na PS5

Během noci svůj výčet zase odstranil a prohlásil, že mohl obsahovat nepřesnosti

Zdroj: Ubisoft
31. 10. 2020

Společnost Sony začátkem října zveřejnila seznam PS4 her, které nebudou fungovat na PS5 v rámci zpětné kompatibility. Udělala nám velkou radost, protože čítal jen 10 titulů. Jak se navíc později ukázalo, potvrdila se naše slova, že samotní autoři nekompatibilních her se ještě mohou pokusit své kousky upravit tak, aby fungovaly i na novém PlayStationu. Tento zájem už deklarovali vývojáři her DWVR a TT Isle of Man Ride on the Edge 2.

Současně jsme ale vyjádřili jisté obavy, zda je zveřejněný seznam skutečně definitivní a nemůže-li se ještě rozrůst. A minimálně jsme teď na pochybách. Společnost Ubisoft totiž včera večer zveřejnila vlastní seznam PS4 her, které nebudou fungovat na PS5. Byly mezi nimi třeba tituly ze série Assassin’s Creed nebo Star Trek Bridge Crew s tím, že nové Xboxy by s verzemi pro Xbox One neměly mít problémy a na Series X i S mají fungovat všechny starší XO hry tohoto vydavatele. Výjimkou jsou obecně věci pro Kinect.

Tak jak to tedy je?

Seznam obsahoval necelou desítku nekompatibilních titulů, což posílilo obavy, zda skutečně nebude třeba původní výčet Sony ještě rozšiřovat. Jenže v tuhle chvíli už to zase platit nemusí a my nevíme, na čem přesně jsme. Ubisoft totiž následně během noci svůj přehled odstranil a uvedl, že mohl obsahovat nějaké nepřesnosti ohledně fungování PS4 her na PS5. Bohužel však už vydavatel výslovně nenapsal, že jmenované hry fungovat určitě budou. Nebo třeba zda tím myslel, že nemusí fungovat stoprocentně.

Společnost Sony v minulosti opakovaně zmiňovala, že na PS5 půjde drtivá většina z víc než 4 tisíc her pro PS4. V některých případech ale mohou hráči narazit na chyby nebo nějaké nestandardní chování. Jiné tituly naopak díky rychlému SSD a takzvanému boost módu mohou nabídnout kratší loadingy a stabilnější framerate. Sony doporučila, aby člověk hru otestoval na PS5, než bude investovat třeba do DLC.

Původní seznam údajně nekompatibilních her od Ubisoftu

Assassin’s Creed Syndicate
Assassin’s Creed Chronicles Trilogy Pack
Assassin’s Creed Chronicles India
Assassin’s Creed Chronicles China
Assassin’s Creed Chronicles Russia
Risk
Star Trek Bridge Crew
Werewolves Within
Space Junkies

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru