Ubisoft zřejmě chystá předplatné po vzoru EA Access

Ubisoft zřejmě chystá předplatné po vzoru EA Access

Hráči mohli chvíli „kupovat“ Ubisoft Pass Premium. Dočkáme se oznámení na E3?

Zdroj: Ubisoft
28. 5. 2019

Letos uběhnou čtyři roky od spuštění služby EA Access, která přišla původně na Xbox One s nabídkou hrát vybrané tituly od Electronic Arts za předplatné. Necelé dva roky poté přišla stejná služba v podobě Origin Access také na PC, později k ní přibyla i prémiová varianta Premiere s výběrem nejnovějších titulů a podle aktuálních informací se v červenci letošního roku dočkají své verze zmiňované služby také majitelé PlayStationu 4. Tohle všechno pak podtrhuje nárůst příjmů z digitálních transakcí, které se u EA zvýšily v posledním fiskálním roce o necelých 300 milionů dolarů a které pravděpodobně budí u konkurenčních firem zájem o spuštění vlastní podobné služby. Jak jinak si totiž vysvětlit únik z Ubisoft Store, který na krátkou chvíli nabízel hráčům Ubisoft Pass Premium.

Položky v obchodě, které nebyl přiřazen žádný obrázek, si všiml uživatel portálu Resetera s přezdívkou Mojito a podotýkáme, že jeho účet byl na diskuzním fóru krátce po zveřejnění příspěvku zabanován. Stejně rychle zmizelo z nabídky Ubisoft Storu i zmiňované předplatné, bez ohledu na to, že ještě nějakou dobu bylo možné kliknout na položku Ubisoft subscription, která ovšem nenabízela žádné konkrétní tituly. Dá se tedy předpokládat, že někdo zkrátka udělal chybu a na živou verzi obchodu pustil data, která si lidé z Ubisoftu pravděpodobně schovávali až na E3.

Reakce hráčů na webu Resetera, případně pod články na řadě herních webů, jsou veskrze pozitivní, zvlášť, kdyby Ubisoft po vzoru EA pustil do knihovny také hry od nezávislých autorů nebo jiných vydavatelů. Ani to by ale nemuselo v úvodní vlně hráčům chybět, kdyby předplatné zahrnovalo kompletní kolekci legendárních titulů, které Ubisoft vytvořil nebo v průběhu let vydával. Obě zmiňované firmy totiž mají solidní portfolio titulů, které by se díky této službě mohly dočkat svého návratu, ať už se v případě Ubisoftu bavíme o starých formulích, tenisech nebo všech těch Raymanech. Těšíme se na E3!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru