Immortals Fenyx Rising, Ubisoft, Ubisoft: Za změnou názvu Immortals nestojí Monster

Ubisoft: Za změnou názvu Immortals nestojí Monster

Dostupné dokumenty to nikdy netvrdily. Podle vydavatele šlo o kreativní rozhodnutí

Zdroj: koláž, Vortex
18. 9. 2020
Název: Immortals Fenyx Rising Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2020

Začátkem tohoto týdne jsme vás informovali o situaci kolem změny názvu hry Gods & Monsters na aktuální Immortals Fenyx Rising. Ačkoliv se zprvu zdálo, že se tak vývojáři z Ubisoftu rozhodli na základě přepracovaného konceptu celé hry, což sami několikrát zopakovali, právní firma Hoeg Law si všimla problémů s registrací ochranné známky na původní název hry. S odkazem na řadu videoherních či e-sportových aktivit totiž proti Gods & Monsters vystoupila společnost Monster Energy a stejně jako v řadě jiných případů se snažila Ubisoftu v postupu zamezit. Pro řadu videoherních komentátorů a bohužel i médií to byl zkratkovitý důvod domnívat se, že Monster Energy vyhrál nikdy nezahájený soudní spor a přinutil Ubisoft ke změně na Immortals Fenyx Rising, jak jsme ale už v úterý poukazovali, dostupné dokumenty to nenaznačují. Naopak se zdá, že výrobce energetických nápojů se svými námitky u Patentového úřadu Spojených států neuspěl a dle nového vyjádření Ubisoftu platí, co vývojáři říkali během opětovného uvedení přepracované podoby hry.

„Změna názvu Immortals Fenyx Rising odráží kreativní rozhodnutí a není výsledkem žádných právních záležitostí. Jak už jsme řekli v minulosti, dostali jsme na vývoj čas navíc, který nám dovolil posunout původní vizi a zamyslet se nad novým směřováním hry,“ řekl mluvčí Ubisoftu magazínu Video Games Chronicle. Vysvětlil také, že nová podoba hry má dospělejší nádech a nové jméno, které by nepůsobilo tak pohádkově – Bohové a monstra – lépe odráží všechny provedené úpravy. A i když změna proběhla jen tři měsíce před plánovaným uvedením 3. prosince, není přejmenování ve sféře videoher žádným velkým překvapením či neobvyklým krokem, když se k němu uchylují nejen vývojáři her, ale také výrobci hardwaru, dlouhou dobu veřejně označující některý z produktů kódovými jmény.

Vraťme se ale k probírané situaci – není totiž bez zajímavosti, že Monster Energy pravidelně napadá registrace ochranných známek, kde se objeví slovo Monster a je čím dál tím pravděpodobnější, že to zástupci společnosti jen zkouší. Jak sami určitě uznáte, pořád tu máme videoherní sérii Monster Hunter, určitě znáte film Příšerky s. r. o., v angličtině Monsters, Inc. a spoustu dalších případů. I přes to ale našli redaktoři Kotaku 25 dalších běžících sporů, vyvíjejících se podobně jako v případě Ubisoftu, kdy Monster Energy napadá například Nikko Toys za jejich dálkově ovládané Mega Monster trucky, nebo výrobce psích laskomin Redbam Pet Products za žvýkací hovězí tyčinky pro psy, které se „provinily“ názvem Monster Bully Sticks…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru