Ubisoft ve svých hrách upozorní na životní prostředí

Hráči Riders Republic mají bojovat s požáry. Ve Skull & Bones proti nadměrnému rybolovu

Zdroj: Ubisoft
3. 7. 2022
Název: Riders Republic Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 10. 2021 Platformy: , , , , Žánr: , ,

Společnost Ubisoft se rozhodla ve svých hrách Riders Republic a chystaných Skull & Bones díky speciálním in-game eventům upozornit na klimatické problémy a ochranu životního prostředí a přírody obecně. Na nebezpečí lesních požárů se má ještě koncem letošního roku nebo začátkem příštího zaměřit speciální akce v Riders Republic. Hráči prý za pár měsíců uvidí, že část digitálního lesa zachvátil požár. Samotný Ubisoft ale nechce na změnu moc upozorňovat v předstihu.

Nápad byl mezi dalšími snahami, jak skrze hry zvýšit povědomí o klimatu, prezentován na Playing for the Planet Alliance. Různí vývojáři her od roku 2019 spolupracují s Programem OSN pro životní prostředí ve snaze využít své tituly pro dobrou věc. Nápad Ubisoftu zvítězil v Green Game Jamu, kde studia navrhují, jak propagovat ekologické myšlenky svým hráčům.

V době in-game eventu se má změnit barva oblohy, všude bude kouř a postavy ve hře mají nosit dýchací masky.

Plán pro Riders Republic má název Phoenix a je navržen tak, aby šokoval hráče nekontrolovaně šířícími se požáry. V době in-game eventu se má změnit barva oblohy, všude bude kouř a postavy ve hře mají nosit dýchací masky. Část mapy inspirované přírodními krásami a národními parky Spojených států pak nebude hráčům vůbec přístupná právě kvůli požárům. Ti ale budou moci šíření ohně zpomalit díky nějakým speciálním aktivitám.

Fanoušci Riders Republic mají být svědky přírodního požáru a jeho následků, což má vyvolat emociální odezvu podle záměru vývojářů. Autoři sice plánovali, že fanoušky eventem překvapí zcela bez varování, ale vzhledem k tomu, že se teď o jejich nápadu píše, bude nakonec překvapením spíš jeho načasování, kterému už zřejmě nebude předcházet žádné další varování. Speciální vzhled dostane i herní social hub.

Ve Skull & Bones budeme chránit žraloky

Hlavní úkolem hráčům bude zachránit sekvoje a národní park Sequoia. Hráči musí identifikovat a označit nejzranitelnější oblasti třeba s pomocí foto módu. A pak dojde na zmíněné speciální aktivity, které povedou ke snížení rizika šíření požáru.

Obdobná akce ve hře Skull & Bones, která má údajně vyjít v listopadu, chce zase upozornit na problém nadměrného rybolovu. “Bude se zabývat využíváním zdrojů a ukáže, co se stane ve světě hry a ve skutečném světě, když poptávka po žraločích ploutvích povede k nadměrnému lovu žraloků,” popisují vývojáři. Hráči se mohou přidat k ochraně mořské fauny prostřednictvím výzev, za něž pak všichni obdrží speciální odměny. Fanoušci mají spolupracovat a rozšířit si povědomí o této problematice.

Ubisoft není v tomto snažení na poli her ani zdaleka jediný. Videoherní aliance OSN má přes 40 členů včetně Microsoftu, Sony, Segy, Bandai Namco, Creative Assembly nebo Nianticu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru