Ubisoft shrnuje, v čem budou jeho hry na next-genu lepší

Ubisoft shrnuje, v čem budou jeho hry na next-genu lepší

Ray tracing zatím dostane jen Watch Dogs: Legion. Assassin a Far Cry 6 slibují 4K a 60 fps

Zdroj: Ubisoft
27. 10. 2020

V průběhu včerejšího večera se na blogu Ubisoftu objevil dlouhý článek, jehož titulek láká na detaily ohledně technických vylepšení next-gen verzí chystaných her z vlastního portfolia. Ubisoft svůj výhled protáhnul až na konec února příštího roku, kdy vychází Riders Republic, a postupně se vyjádřil ke všem svým oznámeným hrám i některým dlouhodobě běžícím titulům. Seřazeno chronologicky tak francouzský vydavatel mluví o Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla, Just Dance 2021, Immortals Fenyx Rising, Far Cry 6, zmíněném Riders Republic a stálicím Rainbow Six Siege a For Honor. Vysloveně nadšení ale z výpisu technických vylepšení rozhodně nejsme.

Mírné zklamání předznamenává už titulek, proto nebudeme chodit kolem horké kaše – ačkoliv budou všechny hry nepochybně těžit z rychlosti SSD obou konzolí, po grafické stránce přijde – alespoň prozatím – viditelné vylepšení jen pro Watch Dogs. Očekávané pokračování městské akce jako jediné momentálně slibuje zahrnutí efektů ray tracingu a dílčí bonusy při využití Xbox DirectStorage pro rychlejší načítání, resp. haptickou odezvu a adaptivní triggery ovladače DualSense na PS5. Zároveň Ubisoft přešel skutečnost, že Watch Dogs: Legion nenabídne ani na nových konzolích 60 fps, takže již dříve známá informace o rozlišení 4K a maximální frekvenci 30 snímků za vteřinu nezazní. Vývojáři za toto rozhodnutí byli kritizováni před několika dny v rámci otevřené diskuze s fanoušky na Redditu a několikrát zaznělo, že právě 60 fps by mělo být pro nové konzole standardem.

Assassin’s Creed: Valhalla a Immortals Fenyx Rising pak pro změnu nenabídnou ray tracing, ale za to se Ubisoft chlubí splněním onoho neukotveného standardu v podobě vysokého rozlišení a 60 fps. To následně podtrhují zmínkou, že se k next-gen verzím dostanou majitelé při přechodu z PS4 a Xboxu One zdarma, což platí také pro Watch Dogs. V případě Immortals Ubisoft ještě dodává, že hra uplatní technologii HDR a na Xboxu bude těžit z podpory Dolby Atmos, i když se protějšek v podobě Tempest 3D Audio engine postará o shodné efekty i na PS5. Bezplatný update ze stávajících konzolí na nové se dočká také Far Cry 6, naplánované na 18. února příštího roku. Na tomto místě je už ale Ubisoft mnohem méně sdílný a pouze vágně slibuje 4K a 60 fps. A co se týče Riders Republic, hra nabídne na Xboxu Series a PS5 zvýšený počet závodníků – mluví se o více než 50, zatímco na starších konzolích se číslo zastaví na 20, dále podporu HDR a již obligátní rozlišení 4K a 60 snímků za vteřinu.

Největší skok kupředu tak paradoxně zaznamená Rainbow Six Siege, pro který Ubisoft slibuje 120 fps v rozlišení 4K, kterého si hráči budou moci užít bezplatně, mají-li k dispozici PS4/Xbox One verzi. For Honor na tom bude o trochu hůře, jen s 60 fps, a došlo i na poznámku, že Xbox Series S zvládne čtyři roky fungující akci jen v 1080p.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru