Ubisoft se znovu vyjádřil k remaku Prince of Persia

Hra nevyjde dřív než v průběhu příštího roku. Není definitivně zrušená, ujišťuje vydavatel

Zdroj: Ubisoft
4. 6. 2022

Remake Prince of Persia: The Sands of Time byl oznámen už v roce 2020 s tím, že už tehdy měl být ve vývoji přes dva roky. Původně se proto měli fanoušci titulu dočkat v lednu 2021, ale vinou nejrůznějších okolností se Písky času odkládaly. Jedním z důvodů bylo s největší pravděpodobností i velmi vlažné přijetí první z ukázek a zřejmě i skutečnost, že pro indická studia Ubisoft Mumbai a Ubisoft Pune šlo o první samostatný projekt. Jak si ale zřejmě vybavíte, na začátku letošního května vydala tato studia prohlášení, že vývoj předávají do pobočky v Montréalu a fanoušci rozhodně neskrývali svou skepsi a nedůvěru. Měsíc poté přichází další vyjádření Ubisoftu, které reaguje na postup herního řetězce GameStop, v němž vydavatel hráče ujišťuje, že remake stále vzniká, jen se s ním počítá až později.

V průběhu noci z pátku na sobotu přišel insider s přezdívkou Wario64 s informací, že GameStop vyřazuje remake Sands of Time ze své databáze. Zaměstnanci prý mají informovat zákazníky, kteří si hru dříve předobjednali, že ji už nemají očekávat a začínalo se zdát, že se zřejmě blíží nepříjemná oficiální zpráva o zrušení celého projektu. Co víc, magazín Fanbyte získal také údajnou anonymní odpověď zaměstnance GameStopu, který měl potvrdit, že vyřazování z databáze skutečně probíhá a sdílel s redaktory interní pokyny k dalšímu postupu, shodující se s informacemi citovaného insidera.

Zahraniční magazíny, jako například IGN, ovšem obratem získali vyjádření Ubisoftu, které se snaží situaci uklidnit a uvést na pravou míru. „Vývoj hry Prince of Persia: The Sands of Time Remake nyní vede pobočka v Montréalu. Jsme hrdí na práci, kterou odvedly týmy v Ubisoft Pune a Ubisoft Mumbai,“ opakuje nejdříve vydavatel známé okolnosti vývoje. Dodává však, že momentálně nepočítá s vydáním hry ve fiskálním roce 2023, a právě na tento popud se již hra v GameStopu – a pravděpodobně i dalších obchodech – nabízet nebude. Podotýkáme, že se bavíme o finančním roce 2023, který končí 31. března 2023, takže vydání v kalendářním roce 2023 stále vyloučeno není. „Pokud si hráči přejí zrušit předobjednávku, mohou se obrátit na svého prodejce. O aktuálních informacích o projektu budou informováni s tím, jak bude pokračovat samotný vývoj,“ uzavírá Ubisoft.

Kdy by se mohla situace kolem remaku Prince of Persia vyjasnit, není v tuto chvíli snadné odhadnout – Ubisoft podle nedávných informací neplánuje vlastní konferenci v tradiční době E3 a s přihlédnutím k odkladu až na finanční rok 2024 je nepravděpodobné, že by nyní chtěl stran tohoto titulu cokoliv dalšího sdělovat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru