Ubisoft se vyjádřil ke kauze s „insiderem“ Danem Allenem

Odhalený insider může řešit větší problém než vlastní hanbu. Ubisoft zasáhne

Zdroj: Dan Allen, YouTube
23. 9. 2022

Před několika dny se rozhořela kauza kolem youtubera Dana Allena. Vinou vlastní chyby se totiž prozradil coby anonymní insider, který už nějakou dobu informoval pod přezdívkou The Real Insider hráče o tom, co chystají vybraná herní studia. Jak se ale následně velmi rychle prokázalo, Allen sám nic ze zákulisí nezjišťoval a pouze zneužíval důvěry vydavatelů a vývojářů, kteří mu proti smlouvám o mlčenlivosti sdělovali informace pro pozdější využití na vlastním youtubovém kanále. O několik dní dopředu tak mohl sledujícím jeho anonymního účtu na Twitteru sdělit například detaily o Assassin’s Creed či hrách od Nintenda, čehož následně ve veřejné omluvě litoval. Ovšem bez ohledu na to, že se Allen dušoval nic podobného už nikdy neudělat a mnohokrát zmínil, že celé situace velmi lituje, hanba a ponížení může být to nejsnazší, co bude v nadcházejících dnech a týdnech řešit.

K celé kauze se totiž nepřímo vyjdářil Ubisoft, který se mohl zejména kvůli poslední vlně „insiderských“ tweetů cítit poškozen a naznačil, že celou situaci nenechá bez odezvy. „Pravidelně poskytujeme přístup k informacím o našich hrách proti smlouvě o mlčenlivosti důvěryhodným partnerům. Když je tato důvěra narušena nebo když dojde k úniku informací ze strany jednotlivce, škodí nám to a demoralizuje naše týmy,“ uvedl mluvčí Ubisoftu na dotaz britského Eurogameru. Doplnil také, že kromě zásahu dovnitř jsou podobnými činy ovlivněni i hráči, kteří tak mohou přijít o vzrušující momenty, když dojde na odhalení některého z tajemství. „I když se nechceme vyjadřovat k jednotlivým případům, bereme tyto záležitosti vážně a budeme na ně odpovídajícím způsobem reagovat,“ ukončil pak mluvčí.

Z jeho slov je patrné, že i když nechtějí případ Dana Allena rozebírat veřejně nebo jej dokonce přímo jmenovat, jsou se situací obeznámeni a není vyloučeno, že odpovídající reakce bude znamenat nařčení z porušení výše zmiňované smlouvy. Jak už jsme uvedli dříve, pokuty za takové konání bývají nastaveny tak, aby každého odradily byť jen od přemýšlení nad tím, že informace vyzradí, takže nás může v budoucnu čekat sledování soudního sporu s exemplárním trestem na konci. Jak už totiž zaznělo, rozdíl v porovnání s lidmi, kteří vystupují pod svými civilními jmény a přináší informace ze zákulisí, spočívá v tom, že oni sami žádné smlouvy vztahující se k jejich leakům nepodepsali. Informace získávají od svých zdrojů, na které by se v případě vyzrazení snesla veškerá kritika i tresty, takhle to ale s informátory chodí v podstatě v jakémkoliv jiném oboru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru