Ubisoft se prý nakonec nechce nechat koupit

Ubisoft se prý nakonec nechce nechat koupit

Informace z minulého týdne byly přesně opačné. Guillemot chce společnost stále ovládat

Zdroj: Ubisoft
6. 5. 2022

Minulý týden přinesla agentura Bloomberg informaci, že kandidátem na další velkou akvizici v oblasti videoher má být francouzský Ubisoft. O jednoho z největších vývojářů a vydavatelů měly projevit zájem investiční společnosti Blackstone Inc, resp. KKR & Co. Zdroje Bloombergu pak měly vyvrátit, že by už probíhala nějaká konkrétní jednání, ale magazín Kotaku podpořil zprávu svými zdroji a přidal také tvrzení, že současný generální ředitel Yves Guillemot už měl zatoužit po odchodu z odvětví a právě prodej Ubisoftu by měl tento konec orámovat. Aktuální zprávy, s nimiž přichází magazín Seeking Alpha, ovšem tvrdí přesný opak, tedy snahu Guillemota a celé jeho rodiny o setrvání v Ubisoftu a postavení překážek k tzv. násilnému převzetí, ať už by přišlo z jakékoliv strany.

Situace začíná připomínat incident z roku 2015, kdy se Ubisoft stal terčem nepřátelského převzetí ze strany francouzského mediálního konglomerátu Vivendi.

Rodina Guillemotových vlastní momentálně 15,9 procent celé společnosti a drží 22 procent hlasovacích práv. Podle Seeking Alpha nyní zjišťuje, s jakou soukromou kapitálovou společností by uzavřela spolupráci na řízeném převzetí, aby Ubisoft nepadl do ruky někomu třetímu. Magazín se odkazuje na zdroje Dealreporteru, specializovaného webu, který sdružuje informace o obchodech napříč velkými společnostmi, a zabývá se právě i otázkou Ubisoftu. Guillemot se má podle těchto zpráv bránit převzetí ze strany strategických kupců a odmítat jakákoliv jednání.

Situace začíná připomínat incident z roku 2015, kdy se Ubisoft stal terčem nepřátelského převzetí ze strany francouzského mediálního konglomerátu Vivendi, který po dobu tří let skupoval další a další akcie Ubisoftu. V jednu chvíli vlastnil téměř 30procentní podíl a Ubisoft se musel obrátit na společnost Tencent, stejně jako na fond Ontario Teachers Pnesion Plan, které měly začít skupovat akcie a potenciálně při tom narazit i na podíl Vivendy. Francouzská společnost následně souhlasila, že část svého podílu prodá a nebude se v dalších pěti letech snažit získat další část. Vivendi se ale zaměřilo na Gameloft – další společnost založenou rodinou Guillemotových – kde se převzetí podařilo dokončit. V červnu roku 2016 držela 96 procent akcií a dosud zůstává majitelem.

Uvidíme tedy, jakým směrem se dění kolem Ubisoftu vyvine, protože z natolik protichůdných zpráv lze vyvozovat závěry jen velmi obtížně. Jediným faktem tak zůstává nárůst ceny akcií v době, kdy se začalo mluvit o odražení převzetí některou z investičních společností, a to krátkodobě až o 10 procent oproti dosavadnímu stavu. Jen pro kontext – akcie Ubisoftu se momentálně prodávají za 48,89 eur, čímž se začínají svou cenou šplhat ke stavu z ledna letošního roku, po kterém přišlo další období propadů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru