Ubisoft přinese svoji náhradu za zrušenou E3 v červenci

Paradox, Larian a další své novinky předvedou v rámci několikadenní akce Grega Millera

Zdroj: Ubisoft
12. 5. 2020

Pandemie nového typu koronaviru a plošné zákazy akcí s mnoha účastníky přinesly také zásadní dopad na fungování herního průmyslu, který se nově musel obejít bez jinak tradičních setkání hráčů či vývojářů. Sem spadá například GDC či E3, naštěstí se ale s náhradami doslova roztrhl pytel. A jednu takovou čerstvě oznamuje i francouzský Ubisoft. Forma bude pochopitelně čistě digitální a událost se jmenuje Ubisoft Forward, čímž vydavatel jasně naznačuje pohled do budoucnosti hraní.

Přitom právě budoucnost hraní v podání Ubisoftu je poměrně konkrétní a víme, co můžeme v té nejbližší době očekávat. Společnost již dříve přislíbila vydat do začátku roku 2021 pět velkých titulů a když se podíváme do portfolia již oznámených her, tak rozhodně je z čeho vybírat. Prvně lze připomenout například trojici her, jež byla po kritice Ghost Recon Breakpoint odložena: Gods & Monsters, Rainbow Six Quarantine a Watch Dogs Legion. Ty mají vyjít jak na současné konzole a PC, tak i na PlayStation 5 a Xbox Series X. Vedle toho ale nesmíme opomíjet ani čerstvě představené vikinské dobrodružství Assassin’s Creed Valhalla, které má vyjít do konce tohoto roku a pak tu ještě je pirátská akční adventura Skull & Bones a fanoušky léta vyhlížené pokračování humorné adventury Beyond Good & Evil. Vybírat je zkrátka z čeho, nicméně Ubisoft je známý ještě tím, že v rámci E3 téměř pravidelně přináší překvapení v podobě alespoň jednoho představení další velké věci. S chystaným příchodem nových konzolí se dá očekávat, že vydavatel bude chtít ohromit a s něčím se vytasit určitě může, nechme se ale překvapit.

On-line vysílání Ubisoft Forward je naplánované na 12. července, tedy o měsíc později, než by se jinak konala klasická E3. Digitální prezentace novinek navíc proběhne v nám sympatickém čase v devět hodin večer našeho času, takže ani nebude nutné si nastavovat budík.

Ubisoft je pouze jedním z mnoha aktérů. Již tradičně se bude v podání magazínu PC Gamer konat akce PC Gaming Show a k té se přidává i GamesRadar+ se svojí platformou Future Games Show.

Připomenout v tuto chvíli lze, že vedle zrušení klasické E3 nadále platí, že se neuskuteční ani původně plánovaná alternativa v podobě čistě digitálního eventu. Nicméně jak již bylo naznačeno v úvodu, Ubisoft je pouze jedním z mnoha aktérů. Již tradičně se bude v podání magazínu PC Gamer konat akce PC Gaming Show a k té se přidává i GamesRadar+ se svojí platformou Future Games Show. Již dříve přitom potvrdilo velmi podobné plány například IGN, své vlastní pásmo on-line ukázek chystá i GameSpot a chybět nebude ani Geoff Keighley, který přinese déletrvající akci jménem Summer Game Fest. Tradičně se také vrátí Devolver s digitální verzí prezentace svých titulů a v červnu například ještě CD projekt Red chystá stream Night City Wire věnovaný výhradně RPG Cyberpunk 2077. A takovýto výčet rozhodně není kompletní, další navíc každým týdnem přibývají.

Jednou další takovou novinkou, která se navíc pojí i s těmi výše zmíněnými, je iniciativa spojující řadu větších i menších tvůrců a vydavatelů z celého světa. Ti společnými silami vytvářejí uskupení jménem Guerrilla Collective a jejich cílem je za pomocí jednotné snahy docílit co největšího dosahu u herní komunity. Nejviditelnější bude v rámci této snahy vlastní on-line event vysílaný skrze Twitch, který bude od 6. června probíhat po následující tři dny, vždy od sedmi hodin večer našeho času. On-line vysílání bude pořádat Greg Miller z YouTube kanálu Kinda Funny. Kromě vlastní akce pak Guerrilla Collective bude spolupracovat právě i s PC Gaming Show, Future Games Show, Summer of Gaming (pořádá IGN) a s Play For All (GameSpot). Plný výčet zainteresovaných týmů můžete spatřit například na oficiálním webu. My zde můžeme z těch větších jmen vypíchnout například Larian Studios vyvíjející pokračování RPG Baldur’s Gate, Rebellion stojící za sérií Sniper Elite, Paradox Interactive se strategiemi Cities či Stellaris a například ještě 11 Bit Studios, jež je známé například strategií Frostpunk.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru