Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Ubisoft potvrdil Watch Dogs Legion

Ubisoft potvrdil Watch Dogs Legion

Novinku ukáže příští týden na E3. Vývoj hry údajně vede hlavní autor Far Cry 2

5. 6. 2019
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 29. 10. 2020 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Společnost Ubisoft potvrdila existenci hry Watch Dogs Legion. Titul podle očekávání představí na veletrhu E3 v Los Angeles příští týden. I další informace z předchozího úniku proto můžeme považovat za naprosto relevantní. Slogan “God Save the NPCs” pravděpodobně odkazuje na možnost chopit se normálně “nehratelných” postav, o níž se už mluvilo. Jde ale současně o narážku na hymnu Spojeného království a heslo God Save the Queen, respektive God Save the King.

Jak už se dříve spekulovalo, hra nás zavede do Londýna. Podle Amazonu se má titul odehrávat v blízké budoucnosti v dystopické verzi britské metropole po brexitu. Hlavní novinkou by měla ale být už zmíněná schopnost ovládat pravděpodobně libovolnou postavu ve hře a využít jejich specifických schopností. Podle toho by se také měla v některých pasážích hra lišit v závislosti na zvoleném hrdinovi.

Evropské open world hry jako The Getaway nebo Wheelman ukázaly, jak ošemetné je přenést stejnou hratelnost a honičky do křivolakých a úzkých uliček našich historických metropolí.

Pro úplnost doplníme, že název hry a londýnské kulisy už dříve potvrdil i redaktor Kotaku Jason Schreier. Zamířit po dlouhé době v nějaké velké městské akci do Evropy by mohlo být zajímavé. První díl Watch Dogs nás vzal do Chicaga, druhý pak do San Francisca. Na druhé straně to, že se třeba série GTA s výjimkou letitého datadisku London 1969 drží amerických kulis jako klíště, má svůj důvod. Evropské open world hry jako The Getaway nebo Wheelman ukázaly, jak ošemetné je přenést stejnou hratelnost a honičky do křivolakých a úzkých uliček našich historických metropolí.

Postbrexitové téma je nepochybně odvážné, ale může být i ošidné. Výsledek by možná mohl působit jako variace na Potomky lidí, V jako Vendeta či nějaké epizody seriálu Black Mirror. Na druhé straně se obávám, aby se ze hry nestala nějaká otravná politická agitace. Mnohem zajímavěji zní nepotvrzená informace, že vývoj vede Clint Hocking. Ten se do Ubisoftu vrátil v roce 2015. V letech 2001 až 2010 přitom stál za hrami jako Splinter Cell, Splinter Cell: Chaos Theory a především Far Cry 2. Až dosud se přitom spekulovalo, že se pravděpodobně do Ubisoftu vrátil restartovat ságu Sama Fishera.

Watch Dogs nejsou první hrou, o níž víme už před E3. Před pár dny jsme psali také o novém sportovním titulu Roller Champions.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru