Ubisoft oznámil nové hry ze světa Tom Clancy’s The Division

Ubisoft oznámil nové hry ze světa The Division

Jako první dorazí free-to-play spin-off. Po něm mobilní hra. Chystá se i film a kniha

Zdroj: Ubisoft
7. 5. 2021

Společnost Ubisoft oznámila nové plány na poli značky Tom Clancy’s The Division, která debutovala v roce 2016. V krátké době se z ní stala jedna z nejúspěšnějších IP tohoto vydavatele, která zlomila několika rekordů, chválí si firma. Celkem si získala během pěti let úctyhodných 40 milionů unikátních hráčů.

Ubisoft chce proto rozšiřovat tento vesmír a oslovit nejen věrné fanoušky, ale i nováčky, kteří by se k nim mohli potenciálně připojit. V návaznosti na to oznámil hned několik projektů. Jako první sérii obohatí úplně nová free-to-play hra Tom Clancy’s The Division Heartland. Vyvíjí ji americké studio Red Storm Entertainment, které má na svědomí celou řadu titulů ze série Tom Clancy’s včetně Rainbow Six, ale třeba také VR simulaci Star Trek: Bridge Crew.

The Division Heartland má být samostatná hra pro PC, konzole i cloudové platformy a nabídne úplně nový pohled na tento svět.

Důležité je zmínit, že Red Storm už se podíleli na hrách Tom Clancy’s The Division 1 a 2, jejichž vývoj vedlo švédské studio Massive Entertainment. Tom Clancy tým Red Storm spoluzakládal, takže se značka svým způsobem vrací “domů”. The Division Heartland má být samostatná hra pro PC, konzole i cloudové platformy a nabídne úplně nový pohled na tento svět. Nevyžaduje žádnou předchozí zkušenost s touto značkou a vyjít by mohla už letos, nebo příští rok. Už nyní se ale můžete zkusit přihlásit do budoucího testu.

Ještě letos se máme dočkat nového obsahu do The Division 2, někdy na konci roku. Jeho vývoj vede studio Massive ve spolupráci s týmem Ubisoft Bucharest. Update přinese úplně nový režim a nové metody levelování. Detaily slíbil vydavatel oznámit později. The Division ale míří vůbec poprvé rovněž na mobily, kde může potenciálně oslovit ještě širší publikum, doufá francouzský gigant. Více podrobností o tomto projektu se máme také dozvědět později.

Připravuje se film a píše se kniha

Nicméně The Division není jen o hrách. Mimo ně chce být také velmi aktivní. Ubisoft připomněl, že spolupracuje s Netflixem na filmu s Jessicou Chastain a Jakem Gyllenhaalem v hlavních rolích. Je inspirovaný událostmi původní hry a natočí ho Rawson Marshall Thurber. A kromě něj se fanoušci mohou těšit i na knihu zasazenou po událostech The Division 2. Bude prý zkoumat, jak to, co se v tomto světě stalo, ovlivnilo různé oblasti Spojených států. Ještě letos se prý dozvíme víc.

The Division byla první kompletně nová IP pod značkou Toma Clancyho od roku 2009. I když měli autoři podle Ubisoftu velké ambice, přijetí hry předčilo jejich očekávání. Vydavatel při této příležitosti poděkoval všem fanouškům za podporu, ale také studiím, které se na vývoji série podílejí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru