Shrnutí herních oznámení z Facebook Connect

Do VR míří Splinter Cell, Assassin, Jurský svět, Hvězdné války či multiplayer pro Beat Saber

Zdroj: Ubisoft

Na dnešní večer si společnost Facebook přichystala vlastní prezentaci, na které došlo jednak k oficiálnímu představení již uniklého headsetu Oculus Quest 2, jeho příznivé ceny 299 dolarů i data vydání 13. října a jednak demonstraci nejrůznějších způsobů, jak lze virtuální a smíšenou realitu využít. Jednou z větví jsou pochopitelně i hry, a i když jsme se původně prezentací nechtěli příliš zabývat, nakonec se ukázala být zdrojem velmi zajímavých informací. V prví řadě na ni Ubisoft představil VR verze Assassin’s Creed a vytouženého Splinter Cellu, došlo ale také na VR verzi Sniper Elite, dalších příběhů z Hvězdných válek nebo multiplayerového módu pro česko-slovenský Beat Saber. Jednotlivé zprávy postupně aktualizujeme.

Assassin a Splinter Cell ve VR

Španělský portál Vandal přinesl před několika hodinami neoficiální zprávu, že Ubisoft během dnešní prezentace Facebook Connect představí VR pokračování sérií Assassin’s Creed a Splinter Cell. Zejména na návrat druhé zmiňované značky se fanoušci těší dlouhé roky a kolem spekulací bylo v uplynulých hodinách poměrně živo. Nyní můžeme potvrdit, že se zdroje španělského magazínu nepletly a obě hry skutečně míří do prostoru virtuální reality. O vývoj se postará studio Red Storm Entertainment, které má na svědomí například VR záležitost Star Trek: Bridge Crew a sekundovat mu budou pobočky v Reflections, Düssledorf a Mumbai. Obě hry vyjdou exkluzivně pro VR headset Oculus a jsou výsledkem partnerství, které francouzský vydavatel navázal s Facebookem. „Vždy jsme hledali nové způsoby, jak využít technologii pro tvorbu nezapomenutelných herních zážitků. Nová generace zařízení Oculus nám dovoluje zpracovat světy Assassin’s Creed a Splinter Cell novým způsobem,“ řekla Elizabeth Loverso z Red Storm. Potvrdila, že oba dosud blíže nespecifikované tituly plně využijí možností popisovaného headsetu. Datum uvedení či způsob zpracování obou her není v tuto chvíli znám.

Zdroj: Ubisoft

Jurassic World Aftermath

Na Quest míří i Jurský park, nebo svět, chcete-li. Hráči ztroskotají na ostrově Nublar a velociraptoři jim půjdou po krku na každém kroku. Naším úkolem je najít přísně tajné materiály z výzkumu, které se ztratily během evakuace. Budeme řešit hádanky i se schovávat před obávanými predátory. Z hlediska stylizace vývojáři vsadili na takzvaný cel shading. Titul vyjde na standalone headset Quest.

Medal of Honor: Above and Beyond

Opětovné připomínky se dočkala i akce Medal of Honor: Above and Beyond od týmů Respawn Entertainment a Oculus Studios. Autoři slibují AAA VR střílečku zasazenou do kulis druhé světové války. Hra vyjde na Oculus Storu i na Steamu s plnou podporou SteamVR. Bude kompatibilní s Riftem i Questem, ale přes Oculus Link, tedy s nutností použít kompatibilní počítač. Hra vyjde už 11. prosince.

Beat Saber

Další překvapivou zprávou dnešního večera byl významný a dosud údajně největší přídavek do rytmického Beat Saberu. Česko-slovenští vývojáři v tichosti pracovali na multiplayerovém módu, který vyjde společně s uvedením zařízení Oculus Quest už 13. října. Hrát budete moci s jedním i více přáteli, případně proti nim, abyste konečně rozsekli, kdo z vás je ten nejlepší. Společně s multiplayerem pak v listopadu dorazí také nový hudební balíček s dvanácti skladbami zaměřený na korejskou skupinu BTS.

Sniper Elite VR

Britské studio Rebellion už nějakou dobu chystá VR příspěvek do série Sniper Elite, který jsem si vyzkoušeli už loni na E3. Stejně jako v posledním regulérním dílu se vypravíme do Itálie a autoři se ani netajili, že recyklují kulisy a assety. Čeká nás 18 misí zasazených do roku 1943. Chybět nebudou ani typické rentgenové záběry, které mají fanoušci odstřelování z druhé světové války obzvlášť v oblibě. Titul má vyjít už brzy na Rift i Quest. Už dříve byl oznámen také na PlayStation VR.

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge

Autoři pašeráckého dobrodružství Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge ze studia ILMxLAB (Vader Immortal) nás dlouho lákali na nějaké známé tváře, ale současně před námi tajili, kdo to bude. Teď už máme jasno. Na planetě Batuu se potkáme se C-3PO, R2-D2 i mistrem Yodou. Těšit se ale samozřejmě můžeme i na nové postavy. Hra vyjde už letos na Vánoce na Quest a důkladně jsme se jí věnovali ve starších článcích.

The Climb 2

Společnost Crytek se rozhodla navázat na úspěšnou VR hru The Climb z roku 2016 a představila její druhý díl. Hra bude obsahovat 15 nových map, na kterých budete moci zlézt zasněžené hory, stejně jako vysoké prosklené mrakodrapy. Hra bude hráče nejen pohánět k lepším výsledkům, které může kontrolovat na žebříčcích, ale chce jim poskytnout i dechberoucí pohled po zdolání dané překážky. Samozřejmostí pak budou nejrůznější easter eggy a šikovně schované zkratky, které pomohou k ještě lepším časům. Hra zatím nemá finální datum vydání, ale očekávat ji prý můžeme v průběhu letošních Vánoc.

MYST

Adventura Myst z roku 1993 patří mezi klasiky a jednu z nejčastěji portovaných her na nové platformy. Nyní se dočká i své VR verze. Byla od základu přepracována, má mít vylepšenou podobu i hratelnost. Trailer bohužel není o mnoho konkrétnější, pokud jde o zmíněné novinky, takže zatím si nedokážeme udělat lepší představu. Na hře pracuje původní studio Cyan. Myst vyjde na Quest letos v prosinci.

Population: One

Populární svět battle royale se protne s virtuální realitou ve hře Population: One. Jak uvádí autoři ze studia BigBox VR, jde o hru zmiňovaného žánru, která může fungovat jen ve VR, protože kromě střílení a odklízení nepřátel budete lézt, létat a následně i bojovat na místech, kam byste se zřejmě s obyčejnou neVR hrou nedostali. Podle videa je hra poměrně chaotická, ale výhodou je možnost využít všechny klady virtuálního souboje s palnými zbraněmi, takže jaképak copak. Vývojáři slibují, že hru budou neustále plnit novým obsahem, výzvami a eventy, datum vydání je momentálně nastaveno na obligátní „již brzy“.

Warhammer 40,000 Battle Sister

Pistol Whip 2089

The Walking Dead: Saints & Sinners

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru