Ubisoft odkládá multiplayer pro Watch Dogs na PC

Nedávno oznámený režim dorazí jen na konzole. Ani tam ale nebude mít všechny funkce

Zdroj: Ubisoft
6. 3. 2021
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 29. 10. 2020 Platformy: , , Žánr:

O multiplayerové části Watch Dogs: Legion mluvili vývojáři z Ubisoftu ještě před vydáním. Ne proto, aby na něj hráče lákali, ale aby vysvětlili, že ještě bude nějaký čas trvat, než bude online režim zpřístupněn. Měsíce plynuly a nejsou to ani dva týdny, kdy se Ubisoft konečně odhodlal k oznámení, že Watch Dogs: Legion: Online dorazí 9. března. Jenže nyní už zprávy z konce února neplatí a Ubisoft vydává další vyjádření, v němž na neurčito odkládá zpřístupnění multiplayeru na PC a naznačuje, že na konzolích nebude schopný doručit všechny slíbené prvky.

„Identifikovali jsme problém s PC verzí, která některým hráčům s konkrétními grafickými kartami padá. Tým pracuje na tom, aby chyby odstranil jak nejrychleji to jde, v mezičase jsme se ale rozhodli s vydáním počkat,“ zní část oficiálního oznámení, které se objevilo na sociálních sítích i webu hry. Ubisoft slibuje, že nové datum oznámí v co nejkratším možném čase, těžko ale nyní usuzovat, jak je problém rozsáhlý a kolik práce zabere jeho odstranění.

Jsme odhodlaní přinést všem ten nejlepší možný zážitek a pracujeme neúnavně, abychom se vypořádali se všemi uvedenými chybami.

Dále vývojáři uvádí, že na chybu narazili také v režimu Tactical Op, který má být vrcholem všech multiplayerových aktivit. Bohužel i v tomto případě se torontský tým Ubisoftu rozhodl vydání pozdržet, což se ale vedle PC týká i Xboxu a PlayStationu. A aby toho nebylo málo, slibovaný voice chat – vývojáři označovaný za zcela klíčový pro fungování multiplayeru a ideální zážitek – nebude dostupný na PlayStationu, kde ho zastoupí chat textový. Obě chybějící části připravovaného updatu by měly dorazit 23. března, ve druhém případě se ale dá absence voice chatu při hraní s kamarády alespoň řešit komunikací v partě nebo skrze aplikace třetích stran.

„Jsme odhodlaní přinést všem ten nejlepší možný zážitek a pracujeme neúnavně, abychom se vypořádali se všemi uvedenými chybami. Děkujeme za vaší trpělivost a pochopení,“ uzavírá Ubisoft svůj vzkaz komunitě. A ta nereaguje zrovna přívětivě, vzhledem k tomu, že se uvedení online módu už jednou posouvalo a že jsme se oznámení data vydání dočkali teprve před několika dny. Chyby se ale dějí, zvlášť v prostoru herního vývoje, hře samotné to ale nepochybně příliš neprospěje…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru