Ubisoft navazuje na Steep adrenalinovou Riders Republic

Multiplayerová akce nabídne kola, lyže nebo wingsuit. Závodit se bude v národních parcích

Zdroj: Ubisoft
11. 9. 2020
Název hry: Riders Republic Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 10. 2021 Platformy: , , , , Žánr: , ,

Jedním z opravdu překvapivých oznámení včerejšího vysílání Ubisoft Forward bylo představení adrenalinové hry Riders Republic. Novinka už na první pohled působí jako pokračování nebo nástupce hry Steep z roku 2016 a tohle zdání není mylné. Vývoj Riders Republic totiž vede stejné studio – Ubisoft Annecy – a přinejmenším z prvních záběrů jsou spojnice mezi oběma tituly zřetelné. Stejně jako ve Steep totiž v Riders Republic osedláte lyže, snowboard nebo wingsuit, nově se k nim ale přidává plejáda jízdních kol a wingsuit s raketovým pohonem. V jakékoliv disciplíně se budou pořádat závody pro více než 50 hráčů najednou a vývojáři slibují, že si každý bude moci nastavit takové podmínky, jaké se mu zrovna zamanou.

Volnost hry má být podtržena velkým otevřeným světem, který se v ústředních lokací inspiruje národními parky Spojených států a zpracovává konkrétní místa v reálném měřítku. Jmenovitě budete moci navštívit Yosemite, národní park Sequoia nebo například Zion, mezi nimiž budete přejíždět a přelétávat uměle vytvořenými lokacemi, které však mají jednotlivé celky spojovat co nejpřirozeněji. Co se týče závodů, mohou probíhat doslova kdekoliv, jde jen o vytyčení startu, resp. cíle a následné čekání na soupeře. Jak už bylo uvedeno výše, najednou se bude moci do závodu pustit více než 50 hráčů, platí to však pouze pro verze na nových konzolích a PC. Vývojáři z Ubisoftu totiž po prezentaci doplnili, že na stávající generaci konzolí bude počet omezen na 20. Vedle masivních klání se ale budete moci spojovat i do menších skupinek a soupeřit mezi sebou i v týmech. K dispozici bude variant 6v6 a matchmakingový systém, vhodně doplňující hráče podle jejich schopností. Poslední závodní částí pak mají být nejrůznější eventy a turnaje, které chce Ubisoft Annecy připravovat na pravidelné bázi.

V průběhu kariérou budete sbírat zkušenosti a budovat vlastní schopnosti, s čímž by vám měl pomoci fiktivní mentor Brett Nale.

Pokud vás příliš nezajímá multiplayer a chtěli byste si zajezdit sólo, Riders Republic nabídne také režim kariéry se šesti disciplínami. V případě jízdních kol a lyží půjde o freestyle a závody, zatímco wingsuit je rozdělen na bezmotorový a motorový, což logicky určuje i ráz celého klání. V průběhu kariérou budete sbírat zkušenosti a budovat vlastní schopnosti, s čímž by vám měl pomoci fiktivní mentor Brett Nale, zastupující sortu neohrožených renesančních mužů, kteří neváhají seskočit z útesu na lyžích a řítit se obrovskou rychlostí ze svahu plného vykukujících kamenů. Vedle posilování schopností vaší postavy pak přijde ke slovu i odemykání nepřeberného množství oblečení a nejrůznější výbavy, na jejíž přípravě spolupracuje Ubisoft se značkami jako Rossignol, Solomon, Red Bull, Santa Cruz nebo Burton. Asi vás proto nepřekvapí, že na celý kosmetický systém budou navázány mikrotransakce, skrze které byste se měli dostat i k bláznivým kostýmům, které jsou k vidění v prvních videích. Na tomto místě se zdá, že se Ubisoft zhlédl ve Fall Guys a nutno přiznat, že balík cyklistu uhánějících svahem soupeření fazolek skutečně připomíná.

Co se týče vývoje hry, v úvodu zmíněné studio Ubisoft Annecy není to jediné, které na Riders Republic pracuje. Ačkoliv jsou vedoucím týmem a promítají do hry svoji zálibu v adrenalinových sportech, postupně se k nim připojili kolegové z dalších šesti poboček a přes tři roky už na vývoji spolupracují. Výsledkem má být doslova šílená outdoorová zběsilost, která pravděpodobně osloví fanoušky Trials a již zmiňovaného Steepu, aby jim poskytla další dávku zábavy a emocí. Zajímavé také je, že vedle zběsilých závodů prezentovali vývojáři téměř až intimní first person kameru při sjíždění hory na kole, která zachycuje i zrychlený dech závodníka a bezprostřední nebezpečí, číhající jen o několik centimetrů napravo i nalevo. Pohled první osoby ale bude zřejmě možné využít na jakémkoliv místě, třeba při přeletech mezi lokacemi nebo na padáku. Videa rovněž naznačují, že disciplín by mohlo do budoucna přibýt, například soudě podle záběru na sněžný skútr.

Riders Republic míří na PC (Epic Games Store + uPlay), PS4, Xbox One a pochopitelně také na PS5 a Xbox Series S|X, na které můžete hru z předchozí generace stejné rodiny konzolí upgradovat zdarma. Hra bude rovněž zařazena do programu uPlay+ a stejně jako na ostatních platformách tam bude k dispozici od 25. února příštího roku. Hru už je nyní možné předobjednat, stejně jako v případě Far Cry 6, Watch Dogs: Legion nebo Assassin’s Creed Valhalla bude v digitální verzi na konzolích stát 69,99 eur, PC verze pak bude naceněna standardně o deset eur méně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru