Pioneer, Ubisoft, Ubisoft měl potají zrušit hru ukrytou ve Watch Dogs 2

Ubisoft měl potají zrušit hru ukrytou ve Watch Dogs 2

Prozkoumávat vesmír v kůži pionýra nebudeme. Stejnojmenný titul je prý mrtvý

16. 1. 2019
Název: Pioneer Vydavatel:

Australský herní designér Alex Hutchinson vzbudil jediným příspěvkem na Twitteru pořádný rozruch. Muž, který vedl v Ubisoftu vývoj her Far Cry 4 nebo Assassin’s Creed III, bez dalších podrobností napsal, že tajuplná vesmírná hra Pioneer, o níž jsme se dozvěděli prostřednictvím akce Watch Dogs 2, byla zrušena. Hutchinson už v Ubisoftu nepracuje, založil vlastní tým Typhoon Studios, který vyvíjí nedávno oznámený titul Journey to the Savage Planet. Nicméně není pochyb o tom, že má jistě stále dobré kontakty na bývalé kolegy z místa svého někdejšího působiště, a tak nezbývá, než se začít smiřovat s myšlenkou, že se Pioneer zařadíme mezi tituly, které byly zrušeny ještě dříve, než se vůbec stačily dočkat oficiálního oznámení.

Hráč měl za úkol v kůži hrdiny Watch Dogs 2 v rámci jedné z misí vniknout do kanceláří Ubisoftu v San Franciscu a ukrást odtud trailer na novinku, který následně prodá hernímu webu.

Vědeckofantastická novinka se hráčům přesto stihla svým specifickým způsobem představit. Prvního videa jsme se dočkali prostřednictvím Watch Dogs 2 v roce 2016. Tehdy už měla být hra nějakou dobu ve vývoji a původně se měla v plné parádě odhalit na E3 v roce 2017. Ubisoft využil příležitost a teaser zakomponoval do mise, která byla sama o sobě jedním velkým meta vtipem. Hráč měl za úkol v kůži hrdiny Watch Dogs 2 v rámci jedné z misí vniknout do kanceláří Ubisoftu v San Franciscu a ukrást odtud trailer na novinku, který následně prodá hernímu webu. Byl to takový leak naruby a docela vtipná připomínka skutečnosti, že z Ubisoftu někdo pravidelně vynáší herním médiím podobné informace. Jako právě i v tomto případě.

Bezprostředně po objevení videa začali fanoušci přirozeně spekulovat, zda jde jen o fiktivní upoutávku, anebo skutečně důmyslný a originální způsob, jak dát světu vědět, že nový titul je na cestě. Dva zdroje následně magazínu Kotaku potvrdily, že jde o skutečnou hru, která se má jmenovat Pioneer a půjde v ní o průzkum vesmíru. Nicméně už tehdy web informoval, že hra má mít nějaké problémy a její vývoj nejde podle plánů. I když nás zmíněné video lákalo na představení na E3, plánovaný ročník 2017 hra nakonec vynechala. Jakkoli někteří poukazovali od té doby na podobnost se Starlinkem nebo oapkovaně odkládaným Beyond Good and Evil 2.

A Pioneer skutečně vypadá, jako by každému z těchto projektů “dal” něco do vínku, zatímco sám nejen tématem, ale i stylizací a barevnou paletou hodně připomínal vesmírný sandbox No Man’s Sky od studia Hello Games. Pioneer se už v roce 2016 podle Kotaku hodně předělával a když se dávno předtím rozhodlo o jeho zařazení formou easter eggu do Watch Dogs 2, nikdo nepočítal s tím, že bude mít titul takové potíže. Čili nakonec celý vtip vyzněl trochu naprázdno a měl poněkud hořkou pachuť.

Na případné potvrzení o zrušení si zatím musíme počkat. Ubisoft dosud informaci nekomentoval. Nemusí ale také přijít vůbec. Vůbec bychom se nedivili, kdyby se ukázalo, že část prvků se odrazila právě ve Starlinku nebo v pokračování Beyond Good and Evil. Ale tyto projekty mohou být rovněž náznakem, že Ubisoft má už vesmírných dobrodružství ve svém portfoliu dost a rozhodl se vykročit jiným směrem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru