Ubisoft konečně představil Skull & Bones

Hra vyjde začátkem listopadu na PC a nové konzole. Všechny spekulace se potvrdily

Zdroj: Ubisoft
7. 7. 2022
Název: Skull & Bones Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 3. 2023 Platformy: , , Žánr:

Vůbec bychom se nedivili, kdybyste už přestali věřit, že Skull & Bones někdy vyjde. Když ale vývojáři z Ubisoftu před několika dny oznámili, že budou mít ve čtvrtek večer přichystanou speciální prezentaci, bylo jasné, že dosavadní spekulace nelhaly. Ačkoliv byla hra oznámena na E3 už v roce 2017 a podle neoficiálních a později i oficiálních zpráv vývoj nejednou skončil ve slepé uličce, pirátská akce vycházející z námořních bitev v Assassin’s Creed už zná datum svého uvedení. Skull & Bones dorazí na PC a novou generaci konzolí PlayStation resp. Xbox 8. listopadu letošního roku a v rámci dnešní prezentace došlo na odhalení gameplay záběrů i s vysvětlením celého konceptu.

Video, které francouzský vydavatel před několika minutami zveřejnil, nápadně připomíná podobně laděnou prezentaci základních prvků, která unikla už na konci letošního dubna. Ačkoliv většina záznamů zmizela, popis jednotlivých částí se víceméně shoduje s tím, čím má být Skull & Bones oficiálně a jde jen o další potvrzení, že dosavadní spekulace mířily přesně. Jen pro pořádek proto rekapitulujeme, že Skull & Bones je na multiplayer zaměřeným titulem, ve kterém se budete snažit dosáhnout na nejvyšší příčku seznamu nejobávanějších pirátů. Začnete ale od nuly, tedy bez posádky a jen s malou lodí, kterou budete moci v průběhu hraní vystřídat za větší.

Vše samozřejmě závisí na vaší pověsti, stejně jako na bohatství a surovinách, které budou třeba k vyrábění nových věcí či vylepšování těch stávajících. A jak už patrně rozumíte, matematika je v tomto případě jednoduchá – víc je víc. Jak prezentovali vývojáři ve videu, později se budete moci dostat k opravdu masivním lodím, vylepšovat jejich zbraně a pouštět se nejen do plnění úkolů či výzev, ale přirozeně i do bitev s ostatními. Hrou můžete proplouvat jako vlci samotáři, zejména při souboji vlajkových lodí v Indickém oceánu operujících společností ale bude vhodnější spojit se s ostatními a třeba i vhodně zkombinovat vlastní herní styly. Každá z představených typů lodí totiž bude jiná, některá toho více uveze, jiná toho více udrží a další pro změnu způsobí větší poškození nepřátel.

Kalkulovat také budete muset se základními pravidly, jako že rozbitá loď na hladině dlouho nevydrží a jediné, co bude možné zachránit, je část jejího nákladu. V případě, že neuspějete v bitvě proti ostatním, objevíte se v nejbližším objeveném přístavu či pirátské základně s možností doplout si na místo vašeho posledního skonu a něco ze zásob zachránit, ve hře se ale budou pohybovat i ostatní hráči, a ti s vidinou snadné kořisti mohou být rychlejší, případně vás opět zatáhnout do bitvy. Co je také důležité, vývojáři promluvili o systému morálky vlastní posádky, až dojde na větší lodě. Pokud totiž nezajistíte základní potřeby vašich lidí, může nastat vzpoura a po ní kromě vlastní smrti třeba i poškození lodi. V těchto případech se tak budete muset opět chopit virtuálních kladiv, pil a seker, abyste opravili svou loď, případně nejdříve vytěžili suroviny z ostrůvků a teprve potom zaručili, že do lodi už nebude zatékat.

Program pro insidery

Pokud si chcete Skull & Bones zahrát dříve, ale hlavně toužíte pomoci vývojářům z Ubisoftu s tím, aby byla hra co nejlepší, můžete se přihlásit do čerstvě spuštěného programu pro insidery. Výměnou za to, že vás vývojáři pozvou do aktuálně spíše menší skupiny vybraných hráčů, je však nutné pravidelně informovat o poznatcích ze hry a hlavně nepočítat s tím, že předběžný přistup do nekompletních buildů můžete s kýmkoliv sdílet.

Co byste od Skull & Bones naopak očekávat neměli, je příběhová kampaň. Podobně jako třeba v Sea of Thieves, budete i v chystané novince od Ubisoftu sbírat střípky příběhů a loru, třeba i prostřednictvím map s poklady, vybízejících k rozluštění, ale nic uceleného nečekejte. Je však pravděpodobné, že s postupným přidáváním obsahu na sezónní bázi dojde k načrtávání dalších pirátských příběhů a není vyloučeno, že některé z eventů se budou týkat historických postav či známých legend. Na tomto místě se pak ještě sluší vymezit, že Skull & Bones není free-to-play hrou, vzhledem k množství slíbených kosmetických doplňků – pro vašeho piráta/pirátku či loď – se však dá očekávat, že hra bude zatížena mikrotransakcemi v podobné míře, jako je tomu například u výše zmiňovaného Assassin’s Creed, podrobnější ale dnes Ubisoft nebyl. Na závěr ještě přidáváme informaci o dvou edicích, v rámci kterých bude Skull & Bones dostupné – standardní edici seženete za 1999 Kč na konzolích, resp. 1549 na PC, zatímco prémiovou edici s digitální artbookem, soundtrackem, dvojicí misí navíc a několika speciálními skiny za 2899 korun na konzolích a 2319 korun na PC.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru