Ubisoft hodlá mazat neaktivní účty i s hrami

Ubisoft hodlá mazat neaktivní účty i s hrami

Hráči musí na pozastavení zareagovat do 30 dní. Smazání se týká i her mimo Ubisoft Connect

Zdroj: Ubisoft
24. 7. 2023

Minulý týden některé hráče vyděsil e-mail od Ubisoftu, v němž jim bylo oznámeno pozastavení účtu s hrozícím smazáním kvůli neaktivitě. Takto označený účet má být po 30 dnech smazán v souhlasu s podmínkami, samozřejmě za předpokladu, že uživatelé nezareagují, že jej chtějí zachovat. I přesto se objevili hráči, kterým už měl být účet smazán, čímž současně ztratili přístup k veškerým hrám, jež byly navíc minimálně v jednom případě zakoupeny skrze Steam, nikoli přímo Ubisoft Connect. Podpora Ubisoftu nicméně uživatele ujišťuje, že o své hry a účty nemusejí přijít.

E-mail zaslaný od Ubisoftu sdílel na Twitteru například uživatel PC_enjoyer. Text s odkazem určeným k potvrzení, že má být účet zachován, pro některé na první pohled působil jako možný pokus o podvod, den nato však na tweet zareagovala přímo podpora Ubisoftu. Ta potvrdila obsah e-mailu s tím, že se stačí přihlásit ke svému účtu do 30 dnů a použít již zmíněný odkaz v e-mailu. Zároveň uvedla, že má jít pouze o účty, na nichž nebyla aktivita zaznamenána více než čtyři roky. Ubisoft by měl mít právo takto přistupovat k účtům dle podmínek používání, ale podle zjišťení magazínu PC Gamer se ovšem nic takového v podmínkách nenachází. Doplněný kontext pod tweetem nicméně zmiňuje, že tak může postupovat s ohledem na GDPR a kvůli udržování dat a databáze.

Uživatel s přezdívkou Ponpon však o účet přišel, čímž dle svých vlastních slov ztratil i hry, které vlastní na Steamu, respektive přístup k nim. Další hráči pak zmiňovali, že již dlouho nemají ani přístup k e-mailu, na který účet zakládali. Na to podpora zareagovala s tím, že jej lze obnovit, a zároveň uvedla, že rozhodně nechtějí, aby hráči o přístup přišli, a tak mohou v případě problémů kontaktovat podporu, pokud se jim nedaří přihlásit. „V ohrožení“ může být potenciálně velké množství účtů, jelikož není zcela jasné, co přesně je považováno za aktivitu a situace je značně nejasná. Řada hráčů navíc nevyužívala Uplay ani Ubisoft Connect, respektive pouze jako nutného prostředníka k přihlášení. S tím, že se hry Ubisoftu postupně vracejí zpět na Steam, se tak bude patrně dít stále častěji.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru