XDefiant, Ubisoft, Ubisoft chystá nový multiplayerový crossover Toma Clancyho

Ubisoft chystá multiplayerový crossover Toma Clancyho

V PvP FPS se propojí světy ze sérií Splinter Cell, The Division a Ghost Recon

Zdroj: Ubisoft
7. 6. 2021

Ubisoftu opět něco uteklo. Tentokrát internetem kolují obrázky k titulu s kódovým označením BattleCat. Jde o novou first person multiplayerovou PvP akci zasazenou do světa Toma Clancyho, která kombinuje série Splinter Cell, The Division a Ghost Recon.

Během E3 se novinka neukáže

Jako první obrázky publikoval na svém Twitteru uživatel s přezdívkou Zer0Bytes_. Pocházejí zřejmě z interních materiálů a podle magazínu Video Games Chronicle jsou dokumenty autentické. Hra má být v rané fázi vývoje a míří údajně na PC a konzole. A co je vůbec nejzajímavější, nejedná se prý o únik něčeho, co uvidíme během E3. Minimálně veřejnost se o titulu na akci Ubisoft Forward dozvědět nemá. Možná se bude prezentovat jen užšímu kruhu profesionálů.

Ve hře budou vystupovat postavy ze jmenovaných titulů a každá bude mít vlastní unikátní schopnosti. K dispozici mají být minimálně dva režimy – Escort a Ringleader. Náplň prvního asi ani není nutné blíže vysvětlovat, ve druhém půjde o sběr prstenců z padlých nepřátel.

Novinku fanoušci dávají do souvislosti s mobilní hrou Tom Clancy’s Elite Squad. Ta vyšla loni a tento free-to-play titul také kombinuje hrdiny a padouchy z různých her podle Toma Clancyho. Zmiňuje se také nedávná ambice Ubisoftu vydávat více velkých free-to-play her podle svých nejcennějších značek. Takto už firma představila free-to-play spin-off The Division s podtitulem Heartland. Nabízí se rovněž otázka, zda nakonec Rainbow Six Quarantine také neskončí coby F2P hra namísto klasické prémiové s plnou cenou…

Akce Ubisoft Forward připadá na sobotu 12. června od 21 hodin. Za sebe mohu jen dodat, že je docela pozoruhodné, že vydavatel tvrdošíjně odmítá dát fanouškům to, co po něm chtějí – a sice nový Splinter Cell – a přitom zkouší neustále různé spin-offy a crossovery. Nepřísluší mi to hodnotit, ale ve vlastní zájmu by měl Ubisoft na nadcházející akci ukázat i skutečné pokračování série Sama Fishera, jinak budou hráči opravdu zklamaní.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru