Ubisoft zřejmě chystá předplatné po vzoru EA Access

Ubisoft chce brzy vydat jednu neoznámenou AAA hru

Společnost nevylučuje, že bude kupovat jiná studia. Valhalla zaznamenala rekordní odhalení

Zdroj: Ubisoft
15. 5. 2020

Společnost Ubisoft se pochlubila finančními výsledky a jako obvykle jsme se při této příležitosti dozvěděli spoustu zajímavých podrobností o jejích budoucích plánech. Francouzský gigant se chystá vydat pět AAA her během aktuálního fiskálního roku, který končí v březnu 2021. Jsou to tituly Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Gods & Monsters, Rainbow Six Quarantine a jeden dosud neoznámený počin. Tři z těchto her včetně Valhally přitom vyjdou do konce třetího čtvrtletí fiskálního roku, tedy do konce kalendářního roku.

Kam se zatoulalo Skull & Bones?

Neoznámená AAA hra má být z nějaké z největších značek Ubisoftu. Když je řeč o největších IP Ubisoftu, může se teoreticky jednat o série jako Far Cry, Prince of Persia, Rayman, Rabbids, Just Dance, Anno nebo něco “od Toma Clancyho” jako Splinter Cell. Kromě těch největších titulů chystá Ubisoft na trh také “menší” hry Roller Champions nebo Tom Clancy’s Elite Squad pro mobily a tablety. Otázkou stále zůstává, kam se zatoulal assassinský “spin-off” v podobně pirátské hry Skull & Bones.

Následující měsíce pak mají naznačit, zda se podaří udržet aktuální tempo, prohlásil šéf Ubisoftu Yves Guillemot. Bylo řečeno, že dopady koronaviru zatím zásadním způsobem neovlivnily načasování projektů, ale současně Guillemot nevyloučil, že by k nějakým odkladům v budoucnu mohlo dojít. V tuto chvíli se však plány údajně měnily maximálně v řádu týdnů vzhledem k nutnosti pracovat z domova. V návaznosti na koronavirus by však mohl být jeden z pěti zmíněných AAA titulů odložen až na další finanční rok. Nebylo samozřejmě specifikováno, o jakou hru se jedná.

Trailer na nového Assassina zaznamenal přes 100 milionů přehrání během prvních 10 dní. S nově stanoveným rekordem a celkovým přijetím je pochopitelně společnost spokojená.

Finanční ředitel Frédérick Duguet upozornil, že Valhalla stanovila nový rekord, pokud jde o odhalení her od Ubisoftu. Trailer na nového Assassina zaznamenal přes 100 milionů přehrání během prvních 10 dní. S nově stanoveným rekordem a celkovým přijetím je pochopitelně společnost spokojená. Dlouho se Valhalla držela také v žebříčku trendů na Twitteru. Nadšení novým oznámením se podle Ubisoft projevilo rovněž větším zájmem o Odyssey a Origins. A když už jsme zmínili tyto dva tituly, stojí za pozornost, že jejich povedené samostatné edukativní režimy Discovery Tour: Ancient Greece a Ancient Egypt jsou k dispozici na PC dočasně zdarma. Ubisoft tak chce přispět ke vzdělávání na dálku, které je v mnoha zemích nutností kvůli koronaviru.

V návaznosti na dotaz, který padl během prezentace výsledků, Yves Guillemot také prohlásil, že v těchto dnech Ubisoft bedlivě sleduje trh a naznačil, že pokud by se objevila možnost získat nějaké zajímavé studio, firma by jí využila.

Společnost Ubisoft už před pár dny oznámila, že chystá vlastní digitální show jako alternativu k prezentaci na E3. Uskuteční se 12. července.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru