eFootball PES 2020, Konami, Tým Juventus FC nebude součástí FIFA 20

Tým Juventus FC nebude součástí FIFA 20

Výhradní licenci získalo PES 2020, na konkurenci zbyl fiktivní název Piemonte Calcio

16. 7. 2019
Název: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Dáme-li stranou rozdíly v hratelnosti a nabídce jednotlivých módů, duo nejvýraznějších fotbalových her – FIFA a PES – se vymezuje množstvím licencovaných klubů a soutěží. Obrovský nepoměr je často prostředkem kritiky i posměšků, směřujících na konto japonské série od Konami, nicméně situace se rok od roku zlepšuje a PES se tu a tam může pochlubit hodně zajímavým úlovkem. Někdy jde o celou soutěž, jindy o jednotlivý klub, faktem ovšem zůstává, že se v těchto chvílích odehrává něco bezprecedentního. Konami totiž vedle nevýhradních partnerství, uzavřených například s Manchesterem United, Bayernem nebo FC Barcelonou, získalo i tříletou exkluzivní licenci od italského Juventusu, což znamená jediné – FIFA společně s jinými fotbalovými hrami na konzolích nesmí využít název klubu, stadion, dres, ani logo.

Informace se zprvu zdála trochu nejasná, vzhledem k tomu, že o ní informoval jako první zmiňovaný klub – tam se slova o exkluzivní smlouvě dala vyložit různě – hned vzápětí ale nové spojení potvrdili i vývojáři: „Naše spojení s Juventusem FC, jedním z nejlepších týmů světa, jsme uzavřeli s jasným záměrem – eFootball PES 2020 bude jedinou konzolovou hrou, kde budete moci za tohoto italského giganta hrát.“ Je tedy jisté, že minimálně v tomto roce bude v ostatních fotbalových hrách nahrazen Juventus FC fiktivním týmem s přiléhavým názvem Piemonte Calcio. A říkáme minimálně, protože ona zmínka tříletého partnerství blíže nevymezuje, zda se i v následujících letech bude stále jednat o výhradní licenci, nebo budou práva na využití klubových insignií zpřístupněna ostatním. Hádáme, že právě tahle věta bude v následujících hodinách a dnech upřesněna, teoreticky to ale může znamenat, že si za skutečný Juventus zahrajete ve hře od EA až v roce 2022. A samozřejmě se bavíme i o ztvárnění stadionu, chorea a dalších, pro Juventus FC typických záležitostí. V neposlední řadě pak musíme uvést, že nečekané partnerství bude stvrzeno i na přebalu hry, ze kterého bude shlížet bosenský záložník Miralem Pjanić.

Pokud však jsou hráči Staré dámy vašimi oblíbenci a současně s tím nechcete dát šanci PES 2020, nemusíte věšet hlavu úplně – licence se totiž nevztahuje na jména fotbalistů, takže barvy Piemonte Calcio i nadále budou hájit Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala nebo Giorgio Chiellini, a to i v režimu FIFA Ultimate Team. Jen si budete muset zvyknout na to, co hráči PES znají už dlouhé roky – tedy generický černobílý dres, podivné logo a hlavně odpoutání od reality, což bývá mnohdy největším problémem. Na druhou stranu to ale není ještě tak špatné, jako tomu je střídavě s některými národními týmy – o svém by mohli vyprávět například Nizozemci, nebo bratři Slováci, jejichž klub ve hrách FIFA chybí už dlouhé roky…

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru