Tým Juventus FC nebude součástí FIFA 20

Výhradní licenci získalo PES 2020, na konkurenci zbyl fiktivní název Piemonte Calcio

16. 7. 2019
Název: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 9. 2019 Platformy: , , Žánr:

Dáme-li stranou rozdíly v hratelnosti a nabídce jednotlivých módů, duo nejvýraznějších fotbalových her – FIFA a PES – se vymezuje množstvím licencovaných klubů a soutěží. Obrovský nepoměr je často prostředkem kritiky i posměšků, směřujících na konto japonské série od Konami, nicméně situace se rok od roku zlepšuje a PES se tu a tam může pochlubit hodně zajímavým úlovkem. Někdy jde o celou soutěž, jindy o jednotlivý klub, faktem ovšem zůstává, že se v těchto chvílích odehrává něco bezprecedentního. Konami totiž vedle nevýhradních partnerství, uzavřených například s Manchesterem United, Bayernem nebo FC Barcelonou, získalo i tříletou exkluzivní licenci od italského Juventusu, což znamená jediné – FIFA společně s jinými fotbalovými hrami na konzolích nesmí využít název klubu, stadion, dres, ani logo.

Informace se zprvu zdála trochu nejasná, vzhledem k tomu, že o ní informoval jako první zmiňovaný klub – tam se slova o exkluzivní smlouvě dala vyložit různě – hned vzápětí ale nové spojení potvrdili i vývojáři: „Naše spojení s Juventusem FC, jedním z nejlepších týmů světa, jsme uzavřeli s jasným záměrem – eFootball PES 2020 bude jedinou konzolovou hrou, kde budete moci za tohoto italského giganta hrát.“ Je tedy jisté, že minimálně v tomto roce bude v ostatních fotbalových hrách nahrazen Juventus FC fiktivním týmem s přiléhavým názvem Piemonte Calcio. A říkáme minimálně, protože ona zmínka tříletého partnerství blíže nevymezuje, zda se i v následujících letech bude stále jednat o výhradní licenci, nebo budou práva na využití klubových insignií zpřístupněna ostatním. Hádáme, že právě tahle věta bude v následujících hodinách a dnech upřesněna, teoreticky to ale může znamenat, že si za skutečný Juventus zahrajete ve hře od EA až v roce 2022. A samozřejmě se bavíme i o ztvárnění stadionu, chorea a dalších, pro Juventus FC typických záležitostí. V neposlední řadě pak musíme uvést, že nečekané partnerství bude stvrzeno i na přebalu hry, ze kterého bude shlížet bosenský záložník Miralem Pjanić.

Pokud však jsou hráči Staré dámy vašimi oblíbenci a současně s tím nechcete dát šanci PES 2020, nemusíte věšet hlavu úplně – licence se totiž nevztahuje na jména fotbalistů, takže barvy Piemonte Calcio i nadále budou hájit Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala nebo Giorgio Chiellini, a to i v režimu FIFA Ultimate Team. Jen si budete muset zvyknout na to, co hráči PES znají už dlouhé roky – tedy generický černobílý dres, podivné logo a hlavně odpoutání od reality, což bývá mnohdy největším problémem. Na druhou stranu to ale není ještě tak špatné, jako tomu je střídavě s některými národními týmy – o svém by mohli vyprávět například Nizozemci, nebo bratři Slováci, jejichž klub ve hrách FIFA chybí už dlouhé roky…

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru