Tyhle hry na E3 2018 chyběly

Tyhle hry na E3 2018 chyběly

Největší pecky, které letos v LA nebyly

2. 7. 2018

Na E3 byla i letos k vidění spousta zajímavých her. Mnohé z titulů, o nichž se před veletrhem spekulovalo, že se na akci objeví, skutečně jejich vývojáři a vydavatelé v LA slavnostně představili. Ale ouha. Seznam potenciálních her, které fanoušci netrpělivě vyhlíželi, byl pochopitelně jako obvykle mnohem delší. Pojďte se společně s námi podívat na tituly, které se zapsaly na soupisku pohřešovaných. Mezi postrádanými najdete takové, o nichž se jen spekulovalo, že by se mohly dočkat oznámení, ale i ty, o jejichž existenci už nějakou dobu víme, byly tu k vidění třeba v minulých letech, ale tento rok absentovaly.

Red Dead Redemption 2

Jestli se Red Dead Redemption 2 na E3 prezentoval, tak podle posledních informací jen za zavřenými dveřmi velice úzkému okruhu pozvaných prominentních hostů, kteří si v každém případě nechávají veškeré informace pro sebe. Nebylo překvapením, že se na veletrhu neobjevili samotní vývojáři, i když stánek mateřské společnosti Take-Two Interactive na výstavišti nechyběl, ale mnozí doufali, že se nový western objeví alespoň na některé z velkých konferencí. Tedy nejpravděpodobněji u Sony nebo Microsoftu. Rockstar tak pokračuje ve své tradici neobjevovat se na podobných veletrzích. Proč? Jednoduše to nemá zapotřebí.

Final Fantasy VII

Pokud jste se těšili, že Square Enix ukážou v akci remake Final Fantasy VII, odešli jste s nepořízenou. Ačkoli tento vydavatel prezentoval na E3 celou plejádu her, tuto exkluzivitu pro PlayStation 4 byste mezi nimi nenašli. Titul pohání technologie Unreal Engine 4 a představen byl už na E3 2015. Prvního traileru jsme se pak dočkali ještě téhož roku na akci PlayStation Experience. Na remake hitu z roku 1997 se podílí původní autoři a vývojáři letošní absenci v LA vysvětlili i tím, že stejně jako Kingdom Hearts III i tento počin byl oznámen příliš brzo. Jedním dechem ale dodali, že se tak chtěli vyhnout možným únikům informací. Na hře se ale nadála pracuje a ještě více péče dostane právě po vydání Kingdom Hearts III, k němuž dojde v lednu 2019.

Avengers

Americké studio Crystal Dynamics před lety vzkřísilo sérii Tomb Raider. Na závěrečný díl novodobých dobrodružství Lary Croft už spíše dohlíží, protože primárně vzniká v kancelářích týmu Eidos Montréal. Crystal Dynamics totiž pracují na hře podle komiksové ságy Avengers. Hru shodou okolností také vydává Square Enix, který titul oznámil už v lednu 2017. Ze hry samotné jsme ale zatím v podstatě nic neviděli a ještě méně toho o ní víme, když nebudeme brát na zřetel všemožné spekulace.

Shenmue III

O Shenmue III sice slýcháme relativně pravidelně, ale zdaleka ne tak často, jak bychom si přáli. A vydavatel, kterým je společnost Deep Silver, bohužel na E3 nic nového neukázal. Hra pro PC a PS4 byla nedávno odložena na rok 2019. Krátce poté, co byla představena na E3 v roce 2015, její autoři zamířili na Kickstarter, kde vybrali přes 6 milionů dolarů, což z projektu učinilo nejúspěšnější videoherní počin zafinancovaný komunitou skrze tuto crowdfundungovou službu.

Splinter Cell

Skoro všichni sázeli na to, že Splinter Cell bude letošním závěrečným překvapením konference Ubisoftu. A nebyl. O překvapení vůbec byla tentokrát trochu nouze, ale my jsme měli víc než důvodné podezření v návrat Sama Fishera věřit. Titul se objevil v nechvalně proslulém úniku neoznámených her z kanadského Walmartu, z nichž většina byla později skutečně představena. Ve Wildlands se navíc před čase objevila mise inspirovaná Splinter Cellem, kde se dabingu opět ujal Michael Ironside. To vše vedlo fanoušky k přesvědčení, že Ubisoft si připravuje půdu pro oznámení nového dílu. A dost pravděpodobně na něm skutečně pracuje, jak naznačil opakovaně šéf společnosti, ale jednoduše zřejmě ještě nenazrála doba na odhalení hry.

Skate 4

Série Tonyho Hawka je na ústupu, relevantní konkurence skoro žádná, solidní zájem o starší díl, znovuspuštění serverů trojky těsně před E3. A neutuchající nadšení fanoušků pro pokračování. Přesto se Skate 4 na akce EA Play ani nikde jinde neobjevil. Spokojit se tak musíme s oznámením skateboardové hry Session, která nově kromě PC míří i na Xbox One. Právě na konferenci Microsoftu se hra objevila a v tu chvíli se musel nejednomu hráči zatajit dech. Nicméně brzy přišlo vystřízlivění. Tak třeba příští rok, až se k EA připojí zmíněný Tony Hawk, to by teprve byla pro fanoušky bomba.

Superman…

Britské studio Rocksteady v roce 2009 dokázalo, že skvělá hra s Batmanem není protimluv. A fanoušci od té doby sní, že se jim něco podobného povede i se Supermanem. Arkham Knight, který sérii zatím uzavřel, vyšel shodou okolností během E3 2015. O rok později už o sobě dali autoři vědět jen díky VR odbočce. Od té doby je ale ticho po pěšině. Opakovaně se přitom spekuluje nejen o Supermanovi coby jejich dalším projektu, ale i dalších komiksech, namátkou týmovce Justice League. Tyto naděje navíc podporuje řada podvrhů, jakým byl plakát lákající na oznámení Supermana. Frustrované a zklamané fanoušky nakonec uklidňoval i spoluzakladatel studia Sefton Hill, který všechny ujistil, že tým usilovně pracuje na další hře, ale zatím bohužel není připraven ji ukázat. To bude překvapení, až se zjistí, že jde třeba o úplně novou IP…

Metroid Prime 4

Metroid Prime 4 Nintendo představilo na E3 přesně před rokem, ale mnoho z něj tehdy neukázalo. Spekuluje se, že na hře pracuje společnost Bandai Namco namísto původních autorů z Retro Studios. Na vývoj však dohlíží dlouholetý producent série Prime. Singapurský tým, který údajně s Nintendem na novince dělá, přitom tvoří veteráni, kteří se podíleli na hrách jako Far Cry nebo Star Wars 1313. Spekuluje se také o tom, že by titul mohl nabídnout on-line multiplayer. Když se letos na E3 Metroid neobjevil, vzbudilo to překvapení. Lidé z Nintenda ale ujistili, že se na hře pracuje a dělá velké pokroky. Titul však chtějí ukázat, až budou moci fanoušky skutečně ohromit. Japonský gigant údajně nechce hráče týrat dalšími teasery, dokud hra nebude blíže vydání. Letos se jí tak zcela jistě nedočkáme, protože Nintendo nyní preferuje prezentovat hry, které od vydání dělí přibližně šest až devět měsíců.

Bayonetta 3

V revíru Nintenda ještě chvíli zůstaneme. Ani netrpělivě očekávaná Bayonetta 3 totiž o sobě nedala na E3 vědět. První dva díly se nedávno dočkaly portu pro Switch a trojka by měla být pro tuto platformu exkluzivní. Hra se představila už loni v prosinci na akci Game Awards 2017, ale znovu jsme se nedočkali více konkrétních podrobností. Spekuluje se o tom, že by se novinka mohla odehrávat v alternativním vesmíru, nebo její příběh předchozím dvěma titulům předcházet.

Star Fox

Když se na tiskovce Ubisoftu objevil Fox coby exkluzivní postav pro Switch verzi hry Starlink: Battle for Atlas, zdálo se, že si Nintendo připravuje půdu pro velký comeback samotné série Star Fox. Kromě regulérního pokračování, v nějž fanoušci doufají, se navíc v květnu, tedy nedlouho před E3, objevily důvěryhodné zprávy, že autoři trilogie Metroid Prime z Retro Studios pracují na nějaké závodní hře z tohoto vesmíru s podtitulem Grand Prix na způsob F-Zero. Nakonec jsme se ale nad rámec camea u Ubisoftu nedočkali ani jedné ze spekulovaných her.

Pikmin

Už v roce 2014 byl oznámen nový Pikmin, potenciální čtvrtý díl. Meziotím stačíil vyjít spin-off Hey! Pikmin pro 3DS, ale regulérní pokračování pro Switch je stále v nedohlednu. Přitom už v červenci 2015 Šigeru Mijamoto prohlásil, že je titul velmi blízko dokončení. Naposledy jsme ale o něm slyšeli loni na E3, když jsme byli ujištěni, že se na hře stále pracuje.

Yoshi

A naposledy z království Nintenda. Loni se na E3 představil nový Yoshi pro Switch, který má hráče nechat nahlédnout za kulisu lepenkového světa, který trochu připomíná Tearaway od Media Molecule. To by, panečku, byla novinka, kdyby se povedlo nějak hru propojit s Nintendem Labo! Hru, kterou pohání Unreal Engine 4 už jsme viděli v chodu, ale letos na na E3 úplně chyběla. Dočkali jsme se jen informace, že vyjde až příští rok.

Tím ale samozřejmě výčet postrádaných her ani zdaleka nekončí. Ty další už si ale probereme ve svižnějším tempu.

Společnost THQ Nordic nepřivezla na E3 k lítosti mnoha fanoušků hry Biomutant ani Darksiders III. Biomutant od bývalých autorů série Just Cause byl přitom představen už loni v srpnu a na Gamescomu se objevil v podobě hratelné ukázky. O vývoji Darksiders III víme oficiálně od května 2017 a i když vzniká pod hlavičkou nového týmu, pracují na něm původní autoři série.

Na E3 jsme se nedočkali ani oznámení nového Mortal Kombatu, jakkoli jeho autoři leccos naznačovali a od vydání toho posledníáho už uplynuly tři roky. Druhý díl Injustice od stejného týmu vyšel loni, tak uvidíme, zda pobočka Warner Bros. nepotěší příznivce fatalit na Gamescomu, Paris Games Week nebo PlayStation Experience. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že nový díl je ve vývoji.

Společnost Gearbox nic nového neřekla o pokračováních sérií Brothers In Arms, Borderlands ani novém Dukovi. Randy Pitchford přitom fanoušky průběžně ujišťuje, že na všechny zmíněné tituly dojde.

Poněkud málo jsme se dozvěděli od EA i o nových Star wars hrách. Respawn stále neukázali Jedi: Fallen Order v akci, nadějná akce od Visceral Games byla zrušena i s celým studiem a bůhví, jak přesně nakonec dopadne primárně multiplayerová záležitost od Motive a Jade Raymond.

V nedohlednu jsou i Psychonauts 2 od studia Double Fine. Hra oznámená na The Game Awards 2015 přitom vybrala v rámci crowdfundingu spoustu peněz a vyjít měla už dávno. Problémy provázený horor Allison Road inspirovaný hratelným teaserem Silent Hills o sobě také nedal pěkně dlouho vědět.

S velkými potížemi se během vývoje potýká i horor Dead Island 2, na kterém se pracuje přibližně od roku 2012. Namísto Techlandu se do něj ale posléze pustilo studio Yager. Ani to ale vývoj nedotáhlo do zdárného konce a vydavatel, společnost Deep Silver, svěřila později projekt studiu Sumo Digital, které teď vede i vývoj Crackdownu 3.

Čímž jsme se plynule dostali mezi projekty, které jsou obecně považovány za efektivně ztracené. Přesto se stále najdou lidé, kteří věří, že Banda Namco například jednoho dne dokončí svůj crossover Tekken X Street Fighter oznámený už v roce 2010. Nebo že někdy vyjde Deep Down od Capcomu, který hráče ohromil v roce 2013. Nebo že se vrátí jednoho dne PS3 exkluzivita Agent od Rockstaru oznámená na E3 v roce 2009.

A docela dlouho už čekáme i na Wild od Michela Ancela pro PlayStation 4, konkrétně od roku 2014, nebo nový projekt Kena Levina, který byl naposledy podepsán pod BioShockem Infinite z roku 2013.

Dramatická pauza. Jojo, my víme, a pak je tu ještě tohle. Ale vážně, přeci jste si opravdu nemysleli, že na E3 uvidíte Half-Life 3. I když ta trojka v názvu. To je přeci jasný důkaz. No nic.

A který vysněný titul chyběl na E3 vám? Jakou hru jste postrádali mezi novinkami? Napište nám do komentářů a podělte se s dalšími diváky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru