Rocket Arena, Electronic Arts, Týden starou střílečku od EA hraje na PC průměrně 300 lidí

Týden starou střílečku od EA hraje na PC průměrně 300 lidí

Rocket Arena se prezentuje jako free to play, ale stojí 30 eur. Hráči ji pohřbili hned na začátku

Zdroj: Electronic Arts
21. 7. 2020
Název: Rocket Arena Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 7. 2020

Pravděpodobně jste si toho vůbec nevšimli, ale Electronic Arts před týdnem vydali novou týmovou střílečku. Ano, jde o Rocket Arenu od vývojářů z Final Strike Games, která byla představena už loni a na nedávné prezentaci EA Play Live se dočkala nového traileru spolu s potvrzením data svého uvedení. Už když jsme ale o hře sepisovali krátký odstavec do souhrnu, podivovali jsme se nad jejím generickým vzezřením a jediné, v co jsme doufali, byla zábavná hratelnost díky raketometům a odkazům na legendární sérii Quake. Výsledek je však zhmotněnou tragédií a zdá se, že Rocket Arenu potká podobný osud jako střílečku Crucible od Amazonu, kterou její autoři kvůli nezvládnutému launchi a zarputilé ignoraci ze strany hráčů raději vrátili necelý měsíc po vydání do fáze uzavřené bety. Ta se v případě Rocket Areny konat nebude, faktem ovšem zůstává, že pouhý týden po vydání ji hraje na PC v průměru necelých 300 hráčů a všichni si mohou ukroutit hlavy nad tím, proč hra, která na první, druhý i desátý pohled působí jako free to play záležitost, stojí 30 eur.

Začneme-li neoficiální statistikou z portálu Steamcharts, hra za uplynulých sedm dní zaujala na Steamu maximální počet 613 souběžně hrajících hráčů, v průměru pak 281. Čísla z konzolí dostupná v tuto chvíli nejsou, nepředpokládáme však, že je Rocket Arena anomálií, kterou by na PS4 či Xboxu One hrálo v porovnání s počítači dramaticky více lidí. Už to samotné je proto výrazným vykřičníkem a jasným signálem, že je se hrou něco hrubě v nepořádku. Co přesně, naznačujeme výše, nejedná se však pouze o cenu, ale především o herní náplň a zpracování, stejně jako o neexistující marketingovou kampaň, prostřednictvím které by se potenciální zájemci o titulu vůbec dozvěděli. Ačkoliv titul vychází z programu EA Originals, který podporuje menší nezávislá studia, pořád se bavíme o platformě, z níž vzešel například Unravel či A Way Out, které těžily z výrazné podpory Electronic Arts a staly se ve svých žánrech velmi populární. Ne však Rocket Arena, která by pomoc potřebovala i s přihlédnutím k tomu, nakolik saturovaný je trh akčních her a jak ošemetné je napodobovat estetiku Fortnitu.

Pouhým hraním vyděláváte dostatečně množství peněz na nákupy kosmetických vylepšení, žádný z hrdinů není uzamčen a také nabídka herních režimů není nikterak omezena.

Jako bumerang se nicméně stále vrací ona cenovka 30 eur, která stojí v přímém kontrastu s tím, co dalšího se titul snaží hráčům prodat. Nové outfity pro jednotlivé hrdiny, battle pass, dekorace vaší vlajky, která se na krátkou chvíli objevuje mezi zápasy a spoustu dalšího harampádí, které je doménou free to play her a v Rocket Arena vypadá jako nemístný žert. Na druhou stranu je ale férové dodat, že pouhým hraním vyděláváte dostatečně množství peněz na nákupy kosmetických vylepšení, žádný z hrdinů není uzamčen a také nabídka herních režimů není nikterak omezena. Přesto by bylo zřejmě vhodnější v první fázi tolik netlačit na mikrotransakce, které hráče i soudě podle recenzí na Steamu značně odrazují a jednoduše nedělají hře dobrou službu. Nejde však o jediný problém, na který hráči poukazují, a i když se může zdát jako dostatečně závažný, trable nastávají také během samotné hry.

Ony proklamované rocket jumpy, známé právě z Quaka, na kterého se Rocket Arena odvolává, nejsou omezeny ztrátou části zdraví, takže hra podle aktuálních dojmů působí jako přehlídka divokého skákání z místa na místo. Tedy do té doby, dokud si hráči neuvědomí, že ve hře dostupný trojitý skok nabízí takřka shodné zrychlení, aniž byste přitom museli odvrátit zrak od nepřítele. Na nevyváženost hlavního herního prvku pak navazují nevýrazní hrdinové, u nichž není adekvátně podtržená nutnost týmové spolupráce, když jde v zápasech zpravidla jen o udělování poškození a sbírání předmětů. Jen dvě z deseti dostupných postav mohou v boji uplatnit štít, za nímž se může schovat zbylá dvojice parťáků a v recenzích zaznívá, že valného úspěchu a vítězství dosáhli hráči převážně jen s útočnými třídami. Nakonec se hráčům nelíbí ani design jednotlivých arén a zejména momenty, kdy se jejich postava nachází ve vzduchu. Kvůli omezené možnosti vyhnout se letící střele jsou v podstatě bezbranní a mechanismy okoukané u Smash Bros. tolik nefungují.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru