Twin Mirror od Dontnodu vyjde ještě letos

Hru jsme si vyzkoušeli už před dvěma lety. Od té doby se zbavila epizodického modelu

Zdroj: Dontnod Entertainment
16. 9. 2020
Název hry: Twin Mirror Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 12. 2020 Platformy: , , Žánr:

Skoro se tomu nechce věřit, ale adventura Twin Mirror od francouzského studia Dontnod Entertainment se konečně blíží vydání a stihne nakonec dorazit ještě letos. Hra od autorů Remember Me, Life Is Strange nebo Vampyra byla oznámena už v červnu 2018 a její demo jsme hráli ještě na podzim téhož roku na Gamescomu. Vývoj přitom začal už v roce 2016.

Nejsou tu však údajně žádné správné a špatné odpovědi, máme jen následovat vlastní instinkt a hodnoty, a napsat tak vlastní příběh.

První ze tří epizod nazvaná Lost on Arrival měla původně vyjít v roce 2019. Pak se ale ukázalo, že mají její autoři nějaké blíže neupřesněné problémy. Termín vydání se vzdaloval a nakonec se hra zbavila i původního epizodického modelu. Nyní jsme se konečně dozvěděli, že dorazí na trh 1. prosince pro PC, PS4 a Xbox One. PC verze však bude k mání jen na Epic Games Storu.

Po tak dlouhém čekání se ale rozhodně sluší zrekapitulovat to nejdůležitější, i když jsme se hře na Vortexu věnovali alespoň v novinkách poměrně pravidelně. Hlavní hrdina hry Sam Higgs se vrací do rodného městečka Basswood na pohřeb nejlepšího přítele a brzy se ukáže, že tu na něj číhá mnoho temných tajemství. Bývalý investigativní novinář bude využívat své nadání dedukce, aby všem záhadám přišel na kloub.

Klíčové události se protagonista s naší pomocí pokusí zrekonstruovat v takzvaném myšlenkovém paláci. Tady může být sám sebou, je to jeho útočiště, které hráči umožní vidět Samovu minulost a být svědkem jeho vzpomínek. Budeme tu zkoumat prostředí, sbírat stopy a pokoušet se poskládat střípky v nějakou funkční hypotézu. V tomto neobvyklém místě může hra mohla připomínat debut Dontnodu nazvaný Remember Me.

Sam se bude snažit vyrovnat s minulostí, zjistit celou pravdu, ale také obnovit zpřetrhaná pouta. Má čelit dramatickým událostem i duchům vlastní minulosti. Hlavním tématem příběhu je prý rozpolcenost hlavního hrdiny.

Autoři nás lákají na napínavý příběh, malebné kulisy, ale i pavučinu intrik a lží. Ve větvícím se scénáři má záležet na každém rozhodnutí, každé akci i každém objevu. Nejsou tu však údajně žádné správné a špatné odpovědi, máme jen následovat vlastní instinkt a hodnoty, a napsat tak vlastní příběh. Twin Mirror samozřejmě na oplátku slibuje několik různých konců.

Autoři se podle svých slov inspirovali hrami jako Beneath a Steel Sky nebo Space Quest. Rozhodně si ale nejde při pohledu na videa či obrázky nevzpomenout na Twin Peaks od Davida Lyncha a Marka Frosta nebo thriller Alan Wake. I když tady to nepochybně nebude zdaleka tak akční a nemáme se potýkat ani s nadpřirozenými silami. Soundtrack složil David Wingo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru