Okami, Capcom, Tvůrce adventury Okami znovu láká na její pokračování

Tvůrce adventury Okami znovu láká na její pokračování

Co se zdá jako standardní oznámení, však stále zůstává jen nesplněným přáním

21. 10. 2019
Název: Okami Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2006

Příští rok v dubnu tomu bude už těžce uvěřitelných 14 let, kdy na PlayStationu 2 vyšla akční adventura Okami. Její výrazný vizuální styl, založený na ručně kreslené cel-shade grafice a odkazech k japonskému folklóru inspiroval řadu dalších titulů, mezi které patří například Prince of Persia z roku 2008, Street Fighter IV, nebo Bayonetta. Autoři těchto i dalších titulů zmiňují Okami jako jednu z nejvýraznějších her tehdejší generace konzolí a je tudíž s podivem, že jsme se dosud dočkali jen jednoho jediného spin-offu. V roce 2009 vyšlo Okamiden pro handheld Nintendo DS, od té doby se ale o plnohodnotném pokračování pouze mluví, hráči si ho přejí, ovšem Capcom se coby vydavatel a majitel práv na tuto značku k akci dosud nerozhoupal. V pravidelných intervalech tak na Capcom tlačí i autor původní hry Hideki Kamija nejrůznějšími náznaky, které vyvrcholily o víkendu ve slib, že se Okami skutečně vrátí. Ještě než ale začnete jásat, je nutné říct, že Kamija tak činí opakovaně a povaha jeho posledního prohlášení pořád působí spíše jako vtip či přání, nežli oznámení Okami 2.

„Okami se vrací! Chceme udělat pokračování, na které se fanoušci těší. Chtěli byste vidět Kamijovo Okami znovu? Chtěla bych na tom taky pracovat,“ objevilo se minulý pátek na Twitteru výtvarnice Ikumi Nakamura. Ta pracuje s Kamijou v PlatinumGames a můžete si ji pamatovat ze svérázného představení Ghostwire Tokyo na letošní E3. Právě ona však stála u zrodu popisované legendy a společně s Kamijou natočila krátké video, ve které designér hru slibuje. Reakce na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat a ze strany výtvarnice došlo později na upřesnění: „Chtěla bych prostě dělat ty nejlepší hry a takové, které hráči opravdu chtějí. Nerozumím rozpočtům a politice. Chtěla bych jen pokračovat v téhle práci […] a Okami je jednou z těch her, která by se takovou prací mohla stát.“

I předchozí tweety Hidekiho Kamiji naznačují, že se pořád jedná o jeho vlastní přání, nikoliv potvrzení vývoje, protože to bychom se o Okami 2 mohli bavit třeba už před čtyřmi lety. Tehdy se ptal hráčů, co by si přáli více – jestli pokračování Okami, nebo Devil May Cry – a když k tomu připočteme třeba i několikerou snahu upozornit Capcom na to, že by na hře opravdu rád pracoval, či jeho aktuální upřesnění situace kolem zmiňovaného videa, rozhodně je lepší zůstat při zemi. Abyste totiž rozuměli, sám Kamija totiž k aktuální situaci uvedl následující: „Okami se vrátí. Jednou… Doufejme,“ a to jako svolení k vývoji od Capcomu vážně nepůsobí. Jediné, co by snad šlo vzít do úvahy, je několik dní staré prohlášení Capcomu, že hodlá oživit své starší značky, v této souvislosti se ale mluví spíš s Dino Crisis, nebo Darkstalkers. Nakonec, Capcom komentoval Kamijovu výzvu pro IGN tak, jak se dalo čekat – tedy že žádné oznámení neučinili – a dokud se tak skutečně nestane, jisto v případě téhle záležitosti opravdu nebude.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru