Ghost of Tsushima, Sony Interactive Entertainment, Tsushima je nejrychleji prodávanou novou first party PS4 hrou

Tsushima nejrychleji prodávanou novou first party PS4 IP

"Americký samuraj" se musel sklonit jen před sériemi jako The Last of Us či God of War

Zdroj: Naughty Dog
24. 7. 2020
Název: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 17. 7. 2020 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 17. 7. 2020

Ty náznaky se objevovaly už několik posledních dní. Proudily k nám ze západních zemí i z dalekého Japonska. Nyní spekulace potvrdila samotná Sony. Samurajské dobrodružství Ghost of Tsushima se stalo nejrychleji prodávanou novou first party značkou na PS4. Po celém světě se během prvních tří dní prodalo 2,4 milionu kopií. Novinka od studia Sucker Punch Productions tak překonala dokonce i hvězdný Horizon Zero Dawn od nizozemského studia Guerrilla Games z roku 2017. Tak dlouho tenhle rekord odolával.

Tento týden jsme se také dozvěděli, že hra Ghost of Tsushima zaznamenala rekordní první týden, pokud jde o first party hry uvedené v Japonsku.

Tsushima se na druhé straně ale musela sklonit před zavedenými značkami a pokračováními jako The Last of Us Part II (přes 4 miliony za první 3 dny), God of War a Spider-Man (3,1 a 3,3 milionů kopií za první tři dny). Tento týden jsme se také dozvěděli, že hra Ghost of Tsushima zaznamenala rekordní první týden, pokud jde o first party hry uvedené v Japonsku. V zemi vycházejícího slunce se prodalo 221 915 kopií, čímž titul překonal Death Stranding. Šlo teprve o třetí západní hru v historii, která od prestižního magazínu Famitsu obdržela nejvyšší hodnocení 40/40 po GTA V a The Elder Scrolls V: Skyrim.

Novinka od Sucker Punch v globálních prodejích, pokud jde o rychlost, předčila i další silné nové značky jako Bloodborne nebo Days Gone. Vývojáři samurajského hitu už na sociálních sítích poděkovali všem fanouškům za jejich přízeň. Bude velmi zajímavé sledovat, jak vysoko se nakonec jejich dobrodružství vyšplhá. Zdá se totiž, že zájem o hru neupadá, spíše naopak. Jak už jsme vás informovali v průběhu týdne, japonská Sony varovala potenciální zájemce před hrozícím nedostatkem fyzických verzí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru