Trine 5: A Clockwork Conspiracy

Trine 5: A Clockwork Conspiracy vyjde na konci srpna

Láká na známé hrdiny, zábavnou i nápaditou akci se sympatickou audiovizuální stránkou

Zdroj: Frozenbyte
25. 7. 2023
Název: Trine 5: A Clockwork Conspiracy Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 31. 8. 2023

Finské studio Frozenbyte v dubnu oficiálně oznámilo tehdy již nějaký čas spekulované pokračování jejich kouzelné plošinovkové série Trine. Pátý díl s podtitulem A Clockwork Conspiracy opět lákal na staré známé hrdiny, zábavnou i nápaditou akci se sympatickou audiovizuální stránkou, která se navíc vrátila ke svým 2,5D kořenům, což potěšilo nejednoho fanouška. Hra měla vyjít ještě během léta na PC, PlayStation 4 a PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series, a tak se skutečně stane. Nový trailer s sebou zároveň přinesl informaci, že hra dorazí 31. srpna 2023.

První video se zaměřilo na hrdinného rytíře Pontia, přičemž se dá předpokládat, že v následujících týdnech před vydáním hry se podobného představení dočkáme i v případě zbylých dvou hrdinů, tedy zlodějky Zoyi a čaroděje Amadea. Všichni tři jsou se sérií spojeni od samého začátku, čili některé jejich fígle nebudou pro hráče a fanoušky ničím novým, Pontius však ve svém medailonku názorně ukazuje, že má v rukávu ještě další kousky – do boje je vybaven svým věrným mečem a štítem, obojí však najde využití i mimo akci. Štítu využije při překonávání překážek a propastí a také k řešení řady hádanek, které se hrdinům postaví do cesty, mečem si pak nejen proklestí cestu, ale může jej i hodit a udělat si z něj další potřebnou plošinu.

Připomeňme, že hra a její hádanky jsou navržené až pro čtyři hráče, čemuž se hratelnost neustále přizpůsobuje, singleplayer je však stále samozřejmostí. Zároveň vývojáři slíbili znovuhratelnost a pochopitelně dbají na samotný pohádkový svět a jeho krásy. Marketingový manažer Kai Tuovinen se navíc před pár dny v rozhovoru pro GamingBolt zmínil o tom, jak hra poběží na jednotlivých platformách. Na Switchi to bude ve 30 fps a v rozlišení 1080p v doku a 720p v handheldovém režimu. Verze pro PlayStation 5 a Xbox Series X nabídnou rozlišení 4K při 60 fps, zatímco Xbox Series S nabídne při stejné snímkové frekvenci rozlišení 1440p. V současnosti navíc pracují vývojáři na optimalizaci pro Steam Deck. Jeden průchod hrou by pak měl zabrat zhruba 12 hodin.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru