Trilogie GTA pro PC dál nejde koupit ani hrát

Rockstar přes noc zprovoznil svůj launcher, ale z remasterů musí odstranit závadná data

Zdroj: Rockstar Games
13. 11. 2021

Problémy remasterované trilogie Grand Theft Auto na PC bohužel pokračují i další den. Během noci na dnešek sice autoři oznámili, že opět funguje Rockstar Games Launcher nutný i pro hraní ostatních her, ale samotné GTA: The Trilogy – The Definitive Edition je nadále nedostupné. Není ho možné koupit ani hrát, i když je pro tuto platformu PC verze exkluzivní. To je mírně řečeno obrovský problém pro kolekci, která právě vyšla, prodává se za plnou cenu a měla velkolepým způsobem připomenout a oslavit výročí třetího dílu.

Rockstar také nakonec připustil, že důvodem momentální nedostupnosti jsou data, která omylem ve hře zůstala. Tyto soubory je třeba podle vývojářů nejprve odstranit. Už včera jsme psali, že komunita krátce po vydání vypátrala nezkompilovaný kód včetně interních a osobních poznámek a rovněž hudbu, která kvůli licencím měla z her zmizet, ale ve skutečnosti byla jen softwarově deaktivovaná. Což je nepochybně snazší, ale určitě také nesprávný způsob.

Autoři se za tuto situaci pochopitelně omluvili, ale naneštěstí se na jejich hlavy snáší kritika i za kvalitu remasterů jako takových. To však nemá být důvodem stažení PC verze. Ostatně na konzolích je hra nadále v prodeji, a to včetně nepříliš reprezentativní verze pro Switch, i když lze v blízké budoucnosti očekávat, že se výrazně zvedne množství žádostí o vracení peněz podobně jako třeba v případě Cyberpunku 2077.

Oba tituly ostatně spojuje také skutečnost, že vydavatel neposkytl médiím před vydáním review verze a Rockstar navíc zveřejnil jeden jediný trailer složený z cut scén. A těsně před launchem už pak jen kratičké srovnávací klipy. To vše dohromady přispělo k podezření, že jde o kalkul a záměrné zamlčování skutečného stavu věcí. Podobně jako CD Projekt dal navíc Rockstar všanc svou vynikající pověst a důvěru fanoušků, které dosud požíval. Snad ale situace nezajde v tomto případě tak daleko, aby se hra stahovala z prodeje, protože tady nejde ani tak o problém výkonu a nemožnosti hrát, jako spíš zklamání z celkově lajdáckého remasteru, který ale jinak funguje.

Fanoušci také připomínají Rockstaru, že zřejmě kvůli chystané kolekci přitvrdil před časem přístup vůči komunitě modderů. A přitom nakonec sám vydá vylepšenou verzi, jejíž kvalita je přinejmenším diskutabilní. I když různé aspekty remasteru hodnotí každý trochu jinak, většina hráčů se shoduje, že se GTA III, Vice City a San Andreas mělo dočkat té nejlepší možné péče, což se zjevně nestalo.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím