Trikové studio Wētā dělá nějakou hru podle milované IP

Hledá producenta pro titul na PC a konzole. Spekuluje se o návratu do Středozemě

Zdroj: New Line Cinema
25. 11. 2021

Novozélandské trikové studio Wētā Workshop, které proslavila filmová série Pán prstenů, pravděpodobně chystá nějakou novou zajímavou videohru. Společnost hledá producenta pro svou interaktivní divizi, který by se připojil k týmu ve Wellingtonu. Má pomoci vytvořit hru pro PC a konzole na základě nějaké světoznámé značky. Zajímavá je přitom formulace, že tato IP je studiu Wētā velmi blízká, což by mohlo naznačovat, že se jedná o nějakou značku, na které se už firma podílela…

Jak už jste určitě z kontextu pochopili, nejde o žádné formální oficiální oznámení, ale informace, které se k nám dostaly prostřednictvím pracovního inzerátu. Na Facebooku k inzerátu ještě firma dodává, že je to neuvěřitelně bohatá a inspirující licence, která potěší fanoušky i hráče po celém světě. Další zaměstnance v tuto chvíli tým nehledá.

Už jste hráli nějakou hru od Wētā Workshop?

Společnost Wētā Workshop vznikla v roce 1987 jako RT Effects. Její herní studio se zformovalo v roce 2012 a mají ho tvořit zkušení veteráni, kteří dříve pracovali pro společnosti jako Disney, Nintendo, Fox, Universal nebo Hasbro. Interaktivní divize má na kontě hry Dr. Grordbort’s Invaders, Dr. Grordbort’s Boosters, Grordbattle a Combonauts. Pokud jste o nich nikdy neslyšeli, není to asi vážné opomenutí. Na svůj velký úspěch na poli her zjevně tým stále čeká.

Už nyní se ale studio pyšní tím, že bylo nominováno na několik cen a hry tvoří také na objednávku pro své klienty. Na základě těchto skutečností bude samozřejmě moc zajímavé sledovat, co se nakonec z avizovaného projektu vyklube. Asi vás nepřekvapí, že fanoušci by si nejvíc přáli něco ze Středozemě, Avatara nebo třeba King Konga, což jsou značky, s nimiž se Wētā v minulosti potkala.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím