Fenimore Fillmore: 3 Skulls of the Toltecs (Tři lebky Toltéků), Casual Brothers, Tři lebky Toltéků se vrací. Remaster nabídne i češtinu

Tři lebky Toltéků se vrací. Remaster nabídne i češtinu

Podívejte se na první video z vylepšené verze. Hra vychází už v půlce března

22. 2. 2019
Název: Fenimore Fillmore: 3 Skulls of the Toltecs (Tři lebky Toltéků) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 15. 3. 2019

Vzpomínáte si ještě na hru Tři lebky Toltéků? Klasická point-and-click adventura z roku 1996 od studia Revistronic se vrátí prostřednictvím nového remasteru, který vyjde už 15. března. A podle nejnovějších informací na Steamu bude k dispozici i s českými titulky. U nás má tento titul téměř kultovní pověst, což vám zřejmě potvrdí každý, kdo v polovině devadesátých let aktivně hrál, ačkoli z dnešního pohledu může hra působit poněkud zapomenutě.

Remaster titulu, který je ve světě znám pod jménem Fenimore Fillmore: 3 Skulls of the Toltecs, se pyšní tím, že jeho autoři ze studia Casual Brothers mohli využít původní zdrojové obrázky. Nabídnout má rozlišení až 4K a umožní dokonce přepínat mezi původní a modernizovanou podobou. K dispozici je už ostatně první video, díky němuž můžete sami posoudit, jak na tom remaster vlastně je.

Cenu remasteru zatím autoři neprozradili s tím, že ji odhalí brzy.

Možná jsem zbytečný hnidopich, ale musím na sebe prásknout, že mě kvalita trochu zaskočila. Tedy myslím tím nemile. Animace a pohyby jsou hodně rozmazané a při vší úctě k autorům, remaster je sice modernější, ale nepřipomíná úplně poctivou ruční práci, ale spíš výsledek nějakého strojového učení a hrátky komunity s vylepšenou grafikou za pomoci umělé inteligence. Ale třeba mě jen při pátku šálí smysly a vy to uvidíte jinak, jen se vyjádřete v diskuzi.

Cenu remasteru zatím autoři neprozradili s tím, že ji odhalí brzy. Hra zatím bude k dispozici podle jejich slov jen na Steamu, protože GOG dosud neprojevil o novinku zájem. Snad údajně později. V nabídce bude anglický, německý, španělský, francouzský a ruský dabing, titulky pak navrch polské maďarské a už zmíněné české.

Na konto grafiky už se třeba také na YouTube snesla nějaká kritika, ale autoři si stojí za svým, že asi 90 procent materiálů vzniklo za použití originálů bez dalších filtrů. Pro zbývajících 10 procent bohužel autoři podle svých slov nemají k dispozici původní grafiku a v tomto případě se museli spolehnout na filtry a překreslování. No uvidíme, počkejme si na výsledek.

Veselá westernová adventura hlavního hrdinu a potažmo hráče seznámí s více než třemi desítkami postav a v roce 2004 na ni navázalo pokračování pod názvem The Westerner. I to se ostatně dočkalo remasteru od studia Casual Brothers v březnu 2017, který rovněž nabídl českou podporu. Tak co, dáte tomuto spaghetti western po 23 letech opět šanci?

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru