Třetí hra ustoupila z cesty Cyberpunku a vyjde později

Polský horor The Medium od autorů Layers of Fear následuje Path of Exile a Everspace 2

Zdroj: Bloober Team
9. 11. 2020
Název hry: The Medium Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 1. 2021 Platformy: , Žánr:

Vývojáři z polského studia Bloober Team (Layers of Fear, Observer, Blair Witch) odložili svůj ambiciózní horor The Medium z 10. prosince na 28. ledna příštího roku. Učinili tak podle svých slov po zralé úvaze a bylo to pro ně obtížné rozhodnutí. Pokud jde o důvody, odvolávají se na situaci okolo pandemie v Polsku, ale i jízdní řád “ostatních her“. I když to výslovně nezmiňují, není těžké uhádnout, že důvodem je skutečnost, že na 10. prosince byla nedávno odložena hra Cyberpunk 2077 od jejich kolegů z jiného polského studia CD Projekt RED.

Šéf Rockfish nazval Cyberpunk 2077 pravděpodobně nejočekávanější hrou všech dob, a proto není divu, že z ní mají další autoři respekt a nechtějí se s ní přetahovat o pozornost.

Už při oznámení odkladu jsme psali, že tento termín nepochybně přidělá Bloober Teamu vrásky. A nejde o jedinou “oběť” Cyberpunku. Kvůli této silné konkurenci se zpozdilo i vydání velkého rozšíření pro Path of Exile, i když je jinak hotové a původně mělo vyjít 11. prosince. Nakonec ale dorazí až v lednu. Z poloviny prosince vycouvali také vývojáři Rockfish Games s early accessem hry Everspace 2, která má také nakonec dorazit v lednu. Oba týmy uvedly, že se jejich komunity prolínají se zájemci o Cyberpunk, a proto mu raději ustoupí z cesty.

Šéf Rockfish nazval Cyberpunk 2077 pravděpodobně nejočekávanější hrou všech dob, a proto není divu, že z ní mají další autoři respekt a nechtějí se s ní přetahovat o pozornost. Tohohle kyberslona je třeba nejprve dostat z místnosti, napsalo studio na Kickstarteru s tím, že je pochopitelné, že většina médií i streamerů bude věnovat plnou pozornost Cyberpunku, což může publicitě jiných her ublížit.

Ale zpátky k The Medium. Bloober Team zopakoval, že jeho cílem je uvést na trh ten největší a nejambicioznější titul ve své historii.  Čas navíc vývojářům umožní hru ještě vylepšit, aby se ujistili, že hráčům doručí inovativní novou vizi interaktivního psychologického hororu, který posune žánr zase o kus dál. Autoři také slíbili, že nám vzhledem k odkladu brzy poskytnou další materiály a informace, aby se nám na The Medium lépe čekalo.

Hru The Medium jsme si na Vortexu opakovaně představovali a velmi se na ni těšíme. Horor míří na PC a Xbox Series X i S a na rozdíl od dřívějších first person strašidelných her Blooberu vsadili tentokrát autoři na 3rd person perspektivu a klasické částečně fixní kamery. Hlavní hrdinkou je médium Marianne, s níž se budeme pohybovat ve skutečném i duchovním světě. Nápad na hru pochází už z roku 2012 a autoři dlouho čekali na vhodnou technologii, která jim umožní jejich vizi realizovat. Podobu hry inspiroval polský výtvarník Zdzisław Beksiński a na soundtracku se podílí dvorní skladatel Silent Hillu Akira Jamaoka.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru