FIFA 20, EA Sports, Trenérkou týmu se ve FIFA 20 může stát i žena

Trenérkou týmu se ve FIFA 20 může stát i žena

Režim kariéry se dočká důležitých tiskových konferencí, příběhová Cesta bude letos chybět

8. 8. 2019
Název: FIFA 20 Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 27. 9. 2019

Podobně, jako jsme vás v minulém týdnu informovali o změnách, které pro letošní ročníky série FIFA přichystali vývojáři v režimu FIFA Ultimate Team, můžeme vám dnes zprostředkovaně odhalit novinky týkající se kariéry. Ve vyčerpávajícím blogu mluví zástupci vývojářského týmu zejména o snaze přidat do hry další vrstvu realismu a autenticity stran práce manažera, bez ohledu na to, že možnost spustit hráčskou verzi kariéry v sérii i nadále zůstává. Důvodem chystaných změn je prý zájem využít množství dat, která se počítají na pozadí, ale ke hráči se v předchozích hrách dostávala už jen ve formě výsledné formy jednotlivých hráčů, jejich morálky, potenciálu nebo náchylnosti ke zraněním. Nově tak budete moci do celého výpočtu vstoupit a ovlivnit jej svými zásahy prostřednictvím tiskových konferencí a rozhovorů s hráči.

Ačkoliv se nejedná o nové prvky, zvlášť na poli sportovních her, vývojáři slibují velmi propracovaný systém, který dá hraní v kariéře smysl a vtiskne mu určitý příběh. Nečekejte cut-scény a filmové sekvence jako v režimu Cesta – ten bude mimochodem v letošním roce chybět a je otázkou, jestli se k němu vývojáři budou chtít vrátit. Mluvíme spíš o omezené sadě animací příchodu, průběhu a odchodu z tiskové konference, které ale budou odrážet vámi vytvořený vzhled konkrétního sportovního manažera, případně jeho oblečení a doplňky. Mnohem důležitější ovšem mají být otázky reportérů a vaše odpovědi, které budou přímo ovlivňovat morálku celého týmu i jednotlivých hráčů. Opět, nejde o nic převratného, přesto vývojáři naznačují, že by měl celý systém těchto rozhovorů procházet v průběhu jednotlivých sezón určitým vývojem, novináři by měli být schopní reagovat na věci, které se staly v nedávné historii a napříč konferencemi vést určitou sportovně-příběhovou linku, vycházející z vašich výkonů. Jak to bude v praxi fungovat, odhalí přirozeně až vlastní testování napříč několika herními lety, ale jakoukoliv snahu o průnik hlouběji do fungování fotbalového týmu určitě vítáme.

Morálku přitom budete tímto způsobem ovlivňovat před zápasy i po nich a je velmi pravděpodobné, že záhy po startu kariéry nastoupíte také do role psychologa a začnete řešit problémy v kabině.

Co se týče rozhovorů s hráči, tam už interaktivita ustoupí jisté praktičnosti a dialogy budou probíhat pomocí messengeru. I tady by ale měly k vám, coby trenérovi, přicházet mnohem sofistikovanější dotazy a poznámky, na které budete muset opět reagovat v zájmu jednotlivců i celku. Vývojáři přitom ještě citlivěji nastavili, jak jednotliví hráči reagují na vyjádření svých nadřízených, a určitě nebude stačit jen všechny svěřence chválit. Morálku přitom budete tímto způsobem ovlivňovat před zápasy i po nich a je velmi pravděpodobné, že záhy po startu kariéry nastoupíte také do role psychologa a začnete řešit problémy v kabině. I když by teď bylo snadné, strefovat se do fotbalových superhvězd za jejich zhýčkanost a problémy, nad kterými by obyčejný člověk jen mávl rukou, psychika je ve sportu velmi důležitou veličinou a špatné rozpoložení může i s hvězdnými fotbalisty pořádně zamávat. I v tomto případě bychom se tedy rádi dočkali toho, co EA Sports slibují, protože sami určitě uznáte, že vést fotbalový tým z pozice sportovního manažera určitě není jen o stanovování soupisky na nadcházející utkání.

O několik řádků výše padlo také něco o vzhledu vámi vytvořeného trenéra, a i tady se vývojáři chtějí posunout o kousek dál. Vzhledem k popisovaným tiskovým konferencím, nebo prostřihům během zápasů, kde budete moci vámi vytvořenou postavu sledovat, chtějí dát hráčům ještě víc možností, jak ji upravit. Kromě výběru pohlaví tak přichází ke slovu řada dílčích atributů a následně i množství jednotlivých kusů oblečení a nejrůznějších doplňků, které budou do hry postupně přibývat. Na tomto místě je ale nutné připustit, že v blogu je jasně cítit zájem o monetizaci této části kariéry, takže je pravděpodobné, že si další kusy oblečení budeme muset kupovat, ať už přímo nebo prostřednictvím loot boxů.

Výsledkem kvalitní práce s jednotlivými hráči by ve smyslu potenciálu měl být rychlý růst schopností a v závěru kariéry zpomalení pádu statistik za únosnou a v rámci týmu kompetitivní hranici.

Z dalších změn, o kterých vývojáři aktuálně mluví, můžeme zmínit ještě přepracovaný systém potenciálu jednotlivých hráčů, ať už se bavíme o mladých nadějích, nebo o vysluhujících hráčích, kteří přemýšlí nad koncem kariéry. Jednoduše řečeno, systém má být citlivější, pod čímž si můžete představit nutnost nabídnout mladším hráčům dostatek prostoru na hřišti, resp. podporovat starší hráče pozitivními reakcemi během rozhovorů a snažit se využívat je v momentech, pro které se svými schopnostmi hodí nejlépe. Výsledkem kvalitní práce s jednotlivými hráči by ve smyslu potenciálu měl být rychlý růst schopností a v závěru kariéry zpomalení pádu statistik za únosnou a v rámci týmu kompetitivní hranici. Nad rámec toho pak vývojáři opravují spoustu chyb, týkající se třeba i formátu a fungování konkrétních soutěží, zavázali se k vyšší diverzitě etnik, z nichž budou přicházet noví mladí hráči do hry a zapracovali také na rozhodování ostatních manažerů, ovládaných umělou inteligencí, při skladbě svých týmů a stanovování taktiky.

Na závěr už jen připomínáme, že FIFA 20 vychází 27. září, ovšem pokud si předplácíte program EA Access nebo Origin Access, dostanete se k 10hodinovému trialu už o týden dřív. Váš postup hrou samozřejmě bude zachován do plné verze, pokud si ji pořídíte s tím, že se nabídka samozřejmě netýká Nintenda Switch. Hru si už navíc budeme moci znovu osahat na blížícím se Gamescomu a doufáme, že vám budeme moci přinést trochu ucelenější dojmy, než jaké jsme mohli ze dvou kratičkých zápasů nasát na EA Play v Los Angeles.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru