Transient, Iceberg Interactive, Transient míchá Lovecrafta s kyberpunkem

Transient míchá Lovecrafta s kyberpunkem

Nový thriller slibuje, že nás připraví o rozum v dystopické budoucnosti i digitálním prostoru

1. 6. 2019
Název: Transient Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Pokud si potrpíte na nevšední herní zážitky, mohl by vás zaujmout nový titul Transient od týmu Stormling Studios, který tvoří původní autoři her Conarium a Darkness Within. Jak sami autoři vypichují, jedná se o směs kyberpunku a díla nevšedního amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta. Ve hře pro PC, PlayStation 4 a Xbox One se máme ponořit do obskurního dystopického světa a jako obvykle bude v podobných případech v sázce naše vlastní příčetnost a zpochybněna samotná existence.

Tým nás láká na průzkum zajímavého světa, který se bude dělit na ten skutečný a uměle vytvořený. Což pro změnu trochu zavání třeba Observerem.

Lovecraftovský kyberpunkový thriller je zasazený do vzdálené postapokalyptické budoucnosti. Zbytky lidské populace žijí izolovány v uzavřené pevnosti nazvané Domed City Providence, která byla vybudována pro přežití v drsném světě. V tomto posledním útočišti našeho pokolení hlavní hrdina Randolph Carter coby člen nechvalně proslulé skupiny námezdních hackerů, která si říká ODIN, náhodou objeví děsivou pravdu. Pravdu, která jej podle autorů může připravit o rozum.

Tým nás láká na průzkum zajímavého světa, který se bude dělit na ten skutečný a uměle vytvořený. Což pro změnu trochu zavání třeba Observerem. Hru pohání technologie Unreal Engine 4 od studia Epic Games a slibuje strašidelnou atmosféru i napínavý soundtrack. Bojovat o vlastní soudnost v těchto kulisách by rozhodně mohlo být fajn.

Transient by měl dorazit na trh někdy v příštím roce. Jeho autoři z nezávislého tureckého studia Stormling slibují, že bude skutečně znepokojivý. Navíc už mají s Lovecraftem zkušenosti. A nápad smíchat motivy z jeho děl s kyberpunkem by mohl skutečně přinést originální výsledek. O mix sci-fi a Lovecrafta se nicméně pokouší třeba i horor Moons of Madness, o kterém jsme psali například v rámci tématu o chystaných strašidelných hrách.

A pokud jde o mýtus Cthulhu obecně, už 27. června vychází survival horor kombinovaný s akční adventurou The Sinking City. Na svědomí jej mají autoři adventurní série Sherlock Holmes z ukrajinského studia Frogwares a pohání jej shodou okolností také Unreal Engine 4. Hra nás zavede do fiktivního pobřežního města Oakmont v Massachusetts a zasazená je do dvacátých let 20. století. Míří na PC, PS4 a Xbox One.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru