Trailer na filmový DOOM je plný akce, přesto neohromuje

Režisér Tony Giglio chce otevřít bránu do pekel bez výrazné pomoci CGI efektů

11. 3. 2019
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 1993 Platformy: , , , , Žánr:

Bez fanfár a stupňovaného očekávání se dnes v podvečer objevil trailer na Doom: Annihilation, filmovou adaptaci videoherní klasiky, která vzniká pod nízkorozpočtovým labelem Universal 1440. Jak jsme psali v jednom z dřívějších článků, produkce snímku, který bez uvedení v kině zamíří rovnou na video platformy, trvala více než rok a natáčelo se převážně v bulharské Sofii. Doom: Annihilation byl přitom dokončen a mohli jsme se ho dočkat už v polovině května, zástupcům Universalu se ale snímek režiséra Tonyho Giglia líbil natolik, že svolili k jeho vylepšení. Tím pádem platí, že se premiéry dočkáme až na podzim, výsledkem nuceného odkladu ale mělo být posunutí zážitku na vyšší úroveň a možnost obsadit do role nepřátel komplikovanější monstra z oblíbeného unvierza.

Nakolik se tahle snaha přetavila ve skutečnost, se snaží částečně odpovědět 30vteřinové video, které v rychlém střihu představuje bandu mariňáků, kteří se ocitli na jednom z měsíců Marsu s úkolem zabránit pekelné invazi démonů na planetu Zemi. Klasická zápletka je bohužel zasazena do podivných kulis, po nichž pobíhají mariňáci v plastové a ne vždy úplně padnoucí výstroji. Na první pohled je navíc zjevné, že se film nenatáčel na příliš kvalitní kamery a pocity jsou přesně takové, jaké od béčkového direct-to-video filmu očekáváte. To samozřejmě neznamená, že by měl automaticky stát celý film za nic, sami ale dobře víte, jak to s prvními dojmy bývá a Doom: Annihilation v tomto ohledu zrovna nezáří.

Zajímavě zní nicméně informace o plánovaném využití first-person pohledu, což je sice již několikrát využité klišé (zdravíme Doom z roku 2005 s Rockem v hlavní roli), ale Giglio slíbil, že k tomuto prvku přistoupí umělečtěji. „First-person budeme používat, ale jinak než předchozí film a v ne tak dlouhých sekvencích. Mariňáci budou mít speciální heads-up displeje, které filmu umožní vyseknout poctu herní předloze […] a příliš nodvádět pozornost,“ říká režisér Giglio. Nic z těchto speciálních záběrů ale není v traileru vidět a je pravděpodobné, že si je budou chtít filmaři pošetřit až do premiéry.

Co se týče hereckého obsazení, film nezlákal žádnou větší hvězdu – jak už padlo dříve, o ztvárnění hrdinů se postarají Dominic Mafham (The Clinic, Kingdom,…), Amy Manson (Atlantis), Luke Allen-Gale (Dominion) nebo Nina Bergman (The Car: Road to Revenge). Pokud vám jména nic neříkají, nestyďte se, na druhou stranu od filmu podobného ražení velké hvězdy nikdo neočekává. A co monstra, ptáte se? Naznačili jsme to už výše a nutno podotknout, že spíše než na vytříbené CGI efekty se filmaři, resp. triková společnost Autonomous FX soustředila spíše na masky a pravděpodobně i prostředí filmu, bez ohledu na to, že vás ve zmiňovaných 30 vteřinách přeci jen jedno CGI překvapení čeká.

Doom: Annihilation by měl vyjít na podzim coby direct-to-video záležitost pro některou z vybraných distribučních platforem.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru