Doom, id Software, Trailer na filmový DOOM je plný akce, přesto neohromuje

Trailer na filmový DOOM je plný akce, přesto neohromuje

Režisér Tony Giglio chce otevřít bránu do pekel bez výrazné pomoci CGI efektů

11. 3. 2019
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 12. 1993

Bez fanfár a stupňovaného očekávání se dnes v podvečer objevil trailer na Doom: Annihilation, filmovou adaptaci videoherní klasiky, která vzniká pod nízkorozpočtovým labelem Universal 1440. Jak jsme psali v jednom z dřívějších článků, produkce snímku, který bez uvedení v kině zamíří rovnou na video platformy, trvala více než rok a natáčelo se převážně v bulharské Sofii. Doom: Annihilation byl přitom dokončen a mohli jsme se ho dočkat už v polovině května, zástupcům Universalu se ale snímek režiséra Tonyho Giglia líbil natolik, že svolili k jeho vylepšení. Tím pádem platí, že se premiéry dočkáme až na podzim, výsledkem nuceného odkladu ale mělo být posunutí zážitku na vyšší úroveň a možnost obsadit do role nepřátel komplikovanější monstra z oblíbeného unvierza.

Nakolik se tahle snaha přetavila ve skutečnost, se snaží částečně odpovědět 30vteřinové video, které v rychlém střihu představuje bandu mariňáků, kteří se ocitli na jednom z měsíců Marsu s úkolem zabránit pekelné invazi démonů na planetu Zemi. Klasická zápletka je bohužel zasazena do podivných kulis, po nichž pobíhají mariňáci v plastové a ne vždy úplně padnoucí výstroji. Na první pohled je navíc zjevné, že se film nenatáčel na příliš kvalitní kamery a pocity jsou přesně takové, jaké od béčkového direct-to-video filmu očekáváte. To samozřejmě neznamená, že by měl automaticky stát celý film za nic, sami ale dobře víte, jak to s prvními dojmy bývá a Doom: Annihilation v tomto ohledu zrovna nezáří.

Zajímavě zní nicméně informace o plánovaném využití first-person pohledu, což je sice již několikrát využité klišé (zdravíme Doom z roku 2005 s Rockem v hlavní roli), ale Giglio slíbil, že k tomuto prvku přistoupí umělečtěji. „First-person budeme používat, ale jinak než předchozí film a v ne tak dlouhých sekvencích. Mariňáci budou mít speciální heads-up displeje, které filmu umožní vyseknout poctu herní předloze […] a příliš nodvádět pozornost,“ říká režisér Giglio. Nic z těchto speciálních záběrů ale není v traileru vidět a je pravděpodobné, že si je budou chtít filmaři pošetřit až do premiéry.

Co se týče hereckého obsazení, film nezlákal žádnou větší hvězdu – jak už padlo dříve, o ztvárnění hrdinů se postarají Dominic Mafham (The Clinic, Kingdom,…), Amy Manson (Atlantis), Luke Allen-Gale (Dominion) nebo Nina Bergman (The Car: Road to Revenge). Pokud vám jména nic neříkají, nestyďte se, na druhou stranu od filmu podobného ražení velké hvězdy nikdo neočekává. A co monstra, ptáte se? Naznačili jsme to už výše a nutno podotknout, že spíše než na vytříbené CGI efekty se filmaři, resp. triková společnost Autonomous FX soustředila spíše na masky a pravděpodobně i prostředí filmu, bez ohledu na to, že vás ve zmiňovaných 30 vteřinách přeci jen jedno CGI překvapení čeká.

Doom: Annihilation by měl vyjít na podzim coby direct-to-video záležitost pro některou z vybraných distribučních platforem.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru