Tragickou smrt pilota F2 musí řešit i vývojáři hry F1 2019

Před Codemasters stojí nelehký úkol. Uctít jezdce přidáním do titulu, nebo jeho absencí?

1. 9. 2019
Název: F1 2019 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 6. 2019

Závodní hra F1 2019 vyšla 28. června. Součástí byl poprvé i šampionát F2, ale jen loňský ročník. Tento týden společnost Codemasters oznámila, že se titul brzy rozšíří o aktuální ročník se všemi stájemi i jezdci. V sobotu v pouhých 22 letech zahynul na belgické trati Spa-Francorchamps francouzský pilot Anthoine Hubert, jezdec týmu BWT Arden a nováček F2, který měl našlápnuto i do formule 1. Vývojáři rázem čelí nezáviděníhodné situaci.

Update pro oficiální hru měl přinést kompletní letošní sezónu se vší parádou. Když hra dorazila do obchodů, museli se hráči spokojit “jen” s loňským šampionátem F2. I z hlediska herní série šlo o velký krok. Ve světle aktuální tragédie však musí autoři hry řešit nečekané starosti. Bezplatné rozšíření nemělo stanové datum vydání, ale mělo vyjít již velmi brzy. Nyní lze předpokládat, že dojde minimálně interně k jeho odkladu.

Na oficiální vyjádření Codemasters si zatím musíme počkat. Autoři prozatím prostřednictvím sociálních sítí vyjádřili zármutek nad smrtí mladého pilota podobně jako oficiální účet šampionátu F1 a mnozí další. Názory hráčů na to, jak by se měli vývojáři zachovat, se pochopitelně různí. Někdo by rád uctil památku zesnulého jezdce tím, že ve hře zůstane, jiní by jej rádi ponechali, ale z piety vyjmuli z šampionátu a podle dalších by měl být ze hry odstraněn úplně. Jakkoli necitlivě to může znít, pokud budou Codemasters následovat příklad EA Sports, zřejmě dojde na třetí scénář. Při úmrtí aktivního fotbalisty byl i s ohledem na pozůstalé obvykle v minulosti takový hráč vyňat ze série FIFA.

Fanoušci se nicméně shodují, že nějakou formu pocty by si Anthoine Hubert v updatu zasloužil. Nikoli už na formě. K jejich nápadům třeba na Twitteru pod souvisejícími příspěvky se ale zatím autoři nevyjádřili. Je nepochybné, že jakoukoli reakci musí dobře promyslet a kromě jiné v tomto dilematu může hrát roli i názor nejbližší rodiny.

Je však pochopitelné, že hráči chtějí na závodníka zavzpomínat. Třeba i způsobem, kterým je jim nejbližší a nejpřirozenější. Totiž na virtuálním okruhu. Není proto divu, že se už nyní dělí na internetu o screenshoty, na nichž krouží v monopostu BWT Arden nejen po tratích, na nichž vybojoval Anthoine Hubert první místo. Růžová barva jeho stáje se stala o víkendu i v on-line kláních symbolem soustrasti a zármutku.

Codemasters nyní stojí před mimořádně citlivou otázkou, která očekávaný update staví do úplně jiného světla. Jeho obsah je teď sám o sobě velkou komplikací. Není pochyb o tom, že Anthoine Hubert měl mít své digitální alter ego. Není ale vůbec jisté, že ve hře i přes přání některých fanoušků zůstane. Update míří do titulu v tu nejhorší představitelnou chvíli. Roli bude určitě hrát i to, zda ještě v této sezóně zesnulého pilota někdo nahradí, případně kdy se tak stane.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru