Tormented Souls, PQube, Tormented Souls je nový tradiční survival horor z Chile

Tormented Souls je nový tradiční survival horor z Chile

Jeho autoři se inspirovali klasikami Alone in the Dark, Resident Evil nebo Silent Hill

Zdroj: Dual Effect
6. 8. 2020
Název: Tormented Souls Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,

Nejenže máme rádi hororové hry, ale především nás zajímají ty tradiční. Od představení titul Song of Horror z dílny španělského studia Protocol Games tu pravděpodobně nebyl nadějný počin, který by se inspiroval žánrovými klasika víc. Novinka Tormented Souls ze všeho nejvíc připomíná hry jako Alone in the Dark, Resident Evil nebo Silent Hill. Samotní autoři se k nim hrdě hlásí. Z novějších titulů pak má asi nejblíž k The Evil Within, který je ale sám o sobě klasickým survival hororem, v němž se mísí všemožné vlivy starších her.

Vývojáři sahají po tradičnější práci s kamerou a využívají specifické kouzlo fixních úhlů. K nim ale přidávají také některé dynamičtější záběry i vylepšené ovládací schéma. Inspiraci klasikami novinka nezapře ani při pohledu na inventář nebo práce s předměty. A co teprve ty kouzelně staromódní kulisy…

Caroline Walker se uprostřed noci probouzí nahá ve vaně a je připojena k děsivě vyhlížejícímu zařízení.

Hlavní hrdinka Caroline Walker vyšetřuje zmizení dvojčat v sídle Winterlake, když se stane něco strašného. Následně se uprostřed noci probouzí nahá ve vaně a je připojena k děsivě vyhlížejícímu zařízení. Nakonec ale bude Caroline s pomocí hráče bojovat především o vlastní holý život. Abyste se odtud dostali, budete podle autorů potřebovat víc než přesnou mušku a rychlé reflexy. Musíme zkoumat prostředí, kombinovat předměty, řešit složité hádanky a rozluštit zdejší tajemství.

Pokud až potud působila hra spíš jako Alone in the Dark nebo Resident Evil, Silent Hill o sobě dává vědět prostřednictvím odlišné dimenze. Zrcadla totiž představují cestu do alternativní reality a dokonce i jiného času. Tímto způsobem může hlavní hrdinka pozměnit něco ve svůj prospěch. Zřejmě se to ale neobejde bez rizika.

I když jsme zmínili Alone in the Dark, sami tu nebudete, varují, autoři. Sídlo se možná zdá opuštěné, ale temné síly udělají vše, aby zabránili Caroline zjistit pravdu. Neustále se máme mít na pozoru a použít vše nezbytné k tomu, abychom se ubránili.

Samotná Caroline bude potřebovat osvěžit paměť, protože si o sobě mnohé nepamatuje. Brzy se ukáže, že mimo byla dlouhých sedm dní, než se opět probudila. Jaká je vlastně přesně její role v celém příběhu? Naštěstí ji obklopí nejen nepřátelé, ale někdo bude ochotný ji v jejím úkolu také podat pomocnou ruku.

Na titulu pracují Dual Effect a Abstract Digital. Jde o menší nezávislý projekt, do nějž se původně pustila pouhá dvojice sourozenců z Chile bez předchozích zkušeností s vývojem her. Jejich počin ale místní komunitu zaujal a povedlo se jim dokonce získat dotaci na další práci.

Tormented Souls míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch a vyjdou příští rok. Hra už má profil na Steamu, pokud byste ji chtěli sledovat průběžně. Na další videa ze hry se můžete podívat přímo na kanálu autorů, kde najdete další střípky z gameplaye.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru