Top Gun pro Flight Simulator vyjde těsně před filmem

Bezplatné rozšíření po odkladech konečně dorazí. Autoři stále tají, co přesně budeme dělat

Zdroj: Microsoft
10. 5. 2022
Název hry: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 18. 8. 2020 Platformy: , Žánr:

Dlouho a netrpělivě očekávané rozšíření pro Microsoft Flight Simulator inspirované chystaným filmem Top Gun: Maverick je konečně skoro tady. Stejně jako pokračování legendárního trháku se i expanze opakovaně odkládala, aby dorazila společně s premiérou novinky. Nakonec vyjde 25. května, tedy těsně před filmem. V této souvislosti se sluší připomenout, že do českých kin Top Gun: Maverick vstoupí 26. května a do těch amerických pak o den později.

Expanze byla oznámena už loni v červnu a měla vyjít na podzimu. Na to ale nakonec nedošlo. Kvůli odkladům premiéry alespoň autoři zdarma vydali v předstihu před zbytkem obsahu samotný letoun F/A-18 Super Hornet, který měl původně dorazit až s Top Gunem.

Vývojáři ze studia Asobo říkají, že díky bezplatnému rozšíření zažijeme, jaké je to být pilotem amerického námořnictva. Další informace o obsahu si nicméně stále nechávají pro sebe. Je ale skoro jisté, že na letecké souboje si musíme nechat zajít chuť. Microsoft Flight Simulator takovou akci tradičně nenabízí. Hra by se ale mohla oficiálně rozšířit například o starty a přistání na letadlové lodi (to bylo až dosud možné jen díky modům) nebo nějaké speciální manévrovací disciplíny inspirované původním i novým filmem.

A pokud by se vám po dogfightech s Maverickem přeci jen stýskalo, nedávno jsme zjistili, že i v takovém případě se máme na co těšit. Do letecké akce Ace Combat 7: Skies Unknown totiž také míří dodatečný obsah inspirovaný filmem Top Gun: Maverick. Nový balíček se má jmenovat jednoduše Top Gun: Maverick Aircraft Set a vyjde někdy na jaře. Přesný termín zatím neznáme.

Top Gun Anthem z prvního filmu, kterou původně zkomponoval Harold Faltermeyer, pro hru upravil dlouholetý skladatel série Ace Combat Keiki Kobajaši.

Dočkáme se dvou letounů. Tím prvním bude opět podle očekávání F/A-18E Super Hornet od společností Boeing a McDonnell Douglas. Tím druhým pak slavný F-14 Tomcat, který vyráběla firma Grumman. Kromě nich přibudou také nové emblémy, kterými hráči zdobí své stroje zejména v multiplayeru, a rovněž slavná titulní skladba, která bude také znít v on-line dogfightech. Top Gun Anthem z prvního filmu, kterou původně zkomponoval Harold Faltermeyer, pro hru upravil dlouholetý skladatel série Ace Combat Keiki Kobajaši.

Toto DLC bude placené. Bohužel to ale vypadá, že nenabídne žádné nové mise nebo singlový obsah, což je nepochybně škoda. Spekuluje se také o možném next-gen upgradu posledního dílu. Více podrobností o expanzi pro Ace Combat a jejích strojích si můžete přečíst v našem starším článku.

Zdroj: Revell/Top Gun

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru