Tony Hawk vytváří největší skatepark v metaverzu

Slavný skateboardista obohatí virtuální svět The Sandbox. Postavičky si koupíte jako NFT

Zdroj: The Sandbox
14. 7. 2022

Není to ještě ani měsíc, kdy skateboardista Tony Hawk v rozhovoru se streamerem a herním designérem Andym Gentilem uvedl, že Activision zrušil vývoj remasterů Tony Hawk’s Pro Skater 3 a 4. Ve způsobu, jakým Hawk prezentoval zprávu, kterou dosud oficiálně vývojáři nekomentovali, bylo cítit zklamání, zvlášť poté, jak skvěle byly přepracovány první dva díly. Naznačil však, že po rozpuštění Vicarious Visions nezbyl nikdo, kdo by se značky ujal a Hawk netušil, co se sérií v blízké budoucnosti bude. Na druhou stranu to ale neznamená, že by se sám chtěl vzdát videoher a v průběhu včerejšího večeru představil nový projekt. Spočívá ve snaze vytvořit největší virtuální skatepark v Metaverzu, konkrétně ve hře The Sandbox, kterou provozuje divize společnosti Animoca Brands, s níž spolupracuje například Ubisoft, Snoop Dogg, společnost Adidas, hudební Deadmau5 a spojuje se s řadou oblíbených značek od Živých mrtvých, až po Šmouly.

O spojení platformy The Sandbox s Tony Hawkem informuje krátké video, které poskytuje i první pohled na to, jak bude skatepark a vlastní hraní vypadat. Hráči na sebe vezmou podobu voxelových postaviček, kterými se The Sandbox vyznačuje, a jednoduše naskočí na prkno v obřím skateparku. Ten budou moci hráči navíc sami přímo upravovat v dostupném editoru a přestavovat park podle své chuti. Tony Hawk LAND, jak se má oblast v metaverzu The Sandbox jmenovat, se bude odehrávat na ploše 6×6 parcel, které byly Hawkovi přiděleny a na nichž se mohou fanoušci skateboardové kultury setkávat, vyzývat se k soutěžím nebo jen tak klábosit o životě, jako kdyby se potkali ve skutečném parku.

Celý projekt je nicméně navázán také na NFT, jejichž výrobu a emitaci zajistí platforma Autograph. Ve spolupráci s Tonym Hawkem vzniknou nejrůznější předměty, jako jsou jednotlivé kusy oblečení, skateboardová výbava včetně prken a v neposlední řadě dojde i na avatary, zachycující skateboardistu napříč jeho skvělou kariérou. Jako první tak bude k mání postavička Tonyho Hawka z roku 1999, konkrétně z X GAmes, na kterých poprvé zdárně ustál 900° skok, nepochybujeme ale o tom, že další verze skateboardisty budou přicházet později. Unikátní spojení Tonyho Hawka, metavesmíru The Sandbox a platformy Autograph spočívá v tom, že NFT budou fungovat nejen samy o sobě, ale bude jimi možné odemknout skutečné herní prvky, takže vše výše popsané vám bude k mání a budete se moci pochlubit před ostatními, za co jste utratili své peníze. Tedy nepřímo, protože Autograph stojí na Ethereu, takže technicky vzato budete utrácet tuto měnu.

„Jsem fanouškem technologií celý svůj život – od prvních videoher, až po domácí počítače se schopností vytvářet CGI grafiku. Tím pádem jsem nadšený i z pojmu metaverzum a těším se, až naší kulturu přenesu do virtuální světa hry The Sandbox,“ říká pak Tony Hawk. Nad rámec prvního videa však neznáme bližší plány, takže je v tuto chvíli nesnadné určit, kdy bude skatepark zpřístupněn, resp. kdy začne emitace slibovaných NFT. Uvidíme tedy, nakolik dokáže tak silná osobnost, jakou Tony Hawk bez pochyb je, změnit pohled na NFT, ale i stále značně nejasné pojetí metaverza, a jestli dojde k jisté renesanci myšlenek, od kterých vývojáři po mohutné vlně zájmu stejně rychle upustili.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru