To nejdůležitější z akce Xbox 20th Anniversary Celebration

Nové Halo v multiplayeru už dnes, první teaser na seriál Halo a dalších 70 kompatibilních her

Zdroj: Microsoft
15. 11. 2021

Dnešní stream ke 20. výročí konzole Xbox je za námi a Microsoft při této příležitosti oznámil hned několik zajímavých novinek. To nejdůležitější si shrneme v následujícím článku. Pokud ale máte dost času, klidně se můžete podívat na celý záznam, který je dokonce opatřen českými titulky.

Multiplayer Halo Infinite už dnes

Jak se spekulovalo, free-to-play multiplayer Halo Infinite vychází už dnes. Je k dispozici pro PC, Xbox One a Xbox Series a bude fungovat také ve streamovací službě Xbox Cloud Gaming. V betaverzi mají hráči přístup ke všem mapám a dalšímu obsahu, přičemž dosažený progress se 8. prosince přenese do plné verze. V ten den také vyjde příběhová kampaň. Jediné, co mohlo hráče chvíli trápit, byla nemožnost betu stáhnout – Microsoft řešil bug s modrou obrazovkou, která bránila zahájení stažení po aktivaci 10MB klienta – vše ale bylo vyřešeno a hra vítá první hráče.

Přes 70 dalších her ve zpětné kompatibilitě

Microsoft přidal do programu zpětné kompatibility víc než sedm desítek her z původního Xboxu a Xboxu 360. Fungovat budou na Xboxu One i Xboxu Series. Najdeme mezi nimi všechny hry ze sérii Max Payne nebo F.E.A.R., ale také Skate 2, Dead or Alive Ultimate, Star Wars: Jedi Knight II či Star Wars: Starfighter. Přes 30 titulů se na nových konzolích navíc pochlubí funkcí FPS Boost ke zvýšení výkonu. Jsou mezi nimi některé nově přidané, ale také starší hry.

Zdroj: Microsoft

První upoutávka na seriál Halo

Premiéru měl také první teaser trailer na seriál Halo. Ten poběží příští rok exkluzivně na streamovací službě Paramount+. Půlminutový klip slouží zatím spíš k vybudování nálady a atmosféry, než že by toho mnoho odhalil. Můžeme jen připomenout, že Master Chiefa ztvární herec Pablo Schreiber a údajně mu nahlédneme pod helmu. Zatím se ale musíme spokojit jen se záběrem přímo na ni.

Dokumentární série věnovaná historii Xboxu

Microsoft láká také na novou bezplatnou šestidílnou dokumentární sérii o historii své konzole. Power On: The Story of Xbox bude mít premiéru 13. prosince na YouTube, Roku, IMDv TV nebo Redboxu. Pokryje vzestupy i pády této platformy a začal se chystat už skoro před třemi roky.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru